Rehberiniz-Başkan okulundan ödül alan ilk türk !

iyimeslek.com ailesi olarak “Başkan okulundan ödül alan ilk türk !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Başkan okulundan ödül alan ilk türk !

ABD Başkanları Bill Clinton ve George Bush’un da mezun olduğu okul olan Yale Üniversitesi ilk kez bir Türk’e ödül verdi. 2001’de Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş’in danışmanı olarak çalışmaya başlayan Oya Ünlü Kızıl, 2008 Yale Küresel Liderler Ödülü’ne hak kazandı. Açıklamada Koç Holding Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapan Kızıl’ın, devlet, uluslararası kuruluşlar ve özel sektördeki tecrübesine dikkat çekilldi.

18 KİŞİ ÖDÜL ALDI

YALE Üniversitesi Başkanı Richard Levin’in, ödüle hak kazanan 18 kişiyle ilgili açıklamasında, bu ‘sıra dışı’ grubu üniversitelerine davet etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Levin geleceğin liderleri olarak gördükleri bu kişilerin Yale’de yeni bir perspektif kazanırken, üniversitenin de onlardan büyük yarar göreceğini ifade etti.

Bin 100 kişinin arasından seçildi

2002 yılından beri verilen ödüle, siyasetten medyaya, sanattan sivil toplum örgütlerine kadar uzanan geniş bir yelpazeden her yıl 18 kişi seçiliyor. Bu yılın ödül listesinde Oya Ünlü Kızıl ile beraber İngiltere Dışişleri Bakanlığı Anti Terör Baş Danışmanı, Nikaragua Savunma Bakanlığı Müsteşarı, Çin Hükümeti Baş Hukukçusu da bulunuyor. Seçim bu yıl dünya genelinde bin 100 kişi arasından yapıldı. Kazanan isimlerin, ağustos-aralık ayları arasında Yale Üniversitesi’nin seminerlerine katılabilecekleri belirtildi.

Kaynak: http://A.A.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir