Rehberiniz-Ben ne zaman büyük adam olacağım!

iyimeslek.com ailesi olarak “Ben ne zaman büyük adam olacağım!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ben ne zaman büyük adam olacağım!

Temiz kalpli bir hikâye: Pinhani

İsimlerini ilk defa Kabalcı Kitabevi’nde müzik reyonuna bakan delikanlıdan duydum. “Yeni Çıkanlar” rafındaki CD’yi elime almış, içeriği hakkında çok da fikir vermeyen kapağına bakıyordum.

“Aslında yeni değil bu albüm” dedi: “Çıkalı bir yıl oluyor. Ama şarkıları bir gençlik dizisinin müziği olunca gençler birden keşfetti onları. Son günlerde çok rağbet görüyor.”

“Star” kabul edilen isimlerin bile CD satmakta zorlandığı günümüzde listelere giren bu mütevazi görünüşlü albümle tanışmam gerektiği duygusuna kapıldım birden. Sonra eve gittim, dinledim ve onları seven gençlerin yanılmadığını gördüm.

Güzel melodiler ve etkileyici şarkı sözleriyle komplekssiz, duru bir müzik yapıyordu Pinhani. Sanki yaşadığımız zamanın olumlu taraflarını süzmüş ve müziklerine katmışlardı.

“İyi insanlar tarafından yapılmış temiz kalpli bir müzik bu” diye düşündüğümü hatırlıyorum.

***

Belki de iyi ve olumlu duygulara olan hasretimizden dolayı seviliyorlardı zaten. Çok genç olmalarına rağmen “pişmiş” bir müzik yapmalarından ve samimiyetlerinden dolayı. Grubun en sevilen bestelerinden “Ben Nası Büyük Adam Olucam?” ise aslında pek çok şeyin cevabı.

Şöyle soruyor Pinhani bu şarkıda: “Herkes köşesini tutmuş, iyiler bu savaşı kaybetmiş, peki ben nası büyük adam olucam?”

Cevabını da kendileri veriyor aslında. Daha doğrusu, Pinhani’nin varlığı kendiliğinden bir cevap oluşturuyor: Yaptığınız işi severseniz, hayata olumlu bakar ve başkalarıyla uğraşmak yerine yapacağınız işi düşünürseniz, emeğinizin karşılığını sonunda alıyorsunuz işte.

Pırıl pırıl bir grup Pinhani: Günümüzün şartlarında anlamlı bir hayat yaşamak için temiz kalpli olmak ve emek vermek gerektiğini gösteriyorlar. Özellikle gençlere.

Albümlerinin gördüğü ilgiyse gerçekten nitelikli bir eserin hak ettiği yere er ya da geç geldiğini gösteriyor.

Onları televizyona çıkıp birilerine laf atarken ya da garip polemiklere girmiş halde hayal etmek imkânsız. Gençler galiba biraz da bu yüzden benimsedi Pinhani’yi.

Türkiye’de insanı mutlu eden şeyler de var. Pinhani bugünlerde işte onları temsil ediyor.

Yazar: Tuna Kiremitçi

Kaynak: http://VATAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir