Rehberiniz-Beyin takımının üyeleri belirlendi

iyimeslek.com ailesi olarak “Beyin takımının üyeleri belirlendi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Beyin takımının üyeleri belirlendi

Türkiye’nin en zekileri seçildi. 20. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ve 6. Sudoku Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek kişiler belirlendi. İşte Türk Beyin Takımı üyeleri….

TÜRKİYE’NİN EN ZEKİLERİ SEÇİLDİ

20. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ve 6. Sudoku Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek kişiler belirlendi.

06 – 13 Kasım 2011 tarihinde Macaristan’ın Eger şehrinde düzenlenecek 20. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ve 6. Sudoku Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Türk Beyin Takımı üyeleri belirlendi.

31 Temmuz 2011 tarihinde Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen 2011 Türk Beyin Takımı seçmelerinin değerlendirme süreci tamamlandı. Sonuçlara göre 2011 Türk Beyin Takımı üyeleri; Mehmet Murat Sevim( 23 yaşında, Bilgisayar Mühendisi) , Salih Alan (27 yaşında, Makine Mühendisliği Doktora Öğrencisi), Serkan Yürekli (29 yaşında, Makine Mühendisi), Taner Karabulut (31 yaşında, Bilgisayar Mühendisi) oldu. Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu önderliğindeki 5 kişilik ekip Macaristan’da yarışacak. Gülce Özkütük Yürekli ve Murat Koz ise yedek takım üyeleri olarak belirlendi.

Türk Beyin Takımı’nın yanında seçmelerde 18 yaş altı katılımcılardan oluşan 2011 Genç Türk Beyin Takımı (Fatih Kamer Anda, Ömer Faruk Yatkın, Hüseyin Güngör, Hakan Şahin) ve 14 yaş altı katılımcılardan oluşan 2011 Yıldız Türk Beyin Takımı (Mehmet Çağatay Karabulut, Mehmet Durmuş, Alperen İstanbullu, Rüştü Batuhan Şahin) üyeleri de belirlendi.

2011 Türk Beyin Takımı seçmeleri Dünya Zeka Oyunları Federasyonu’nun Türkiye Temsilcisi olan Akıl Oyunları Dergisi ve Akıl Derneği tarafından düzenleniyor.

Kaynak: http://www.bilgicagi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir