Rehberiniz-Hayat sevinci ömrü uzatıyor

iyimeslek.com ailesi olarak “Hayat sevinci ömrü uzatıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Hayat sevinci ömrü uzatıyor

Hayatın yaşamaya değer bir şey olmadığını düşünenlerin birkaç yıl içinde ölme olasılığının çok yüksek olduğu ortaya çıktı. Bu kişilerin ölüm nedeniyse daha çok kalp ve damar hastalıklarıyla, intihar olarak belirlendi.

Japonya’da Tohoku Üniversitesi’nin araştırması, bugüne dek bu konuda yapılan en kapsamlı araştırma. Çalışma, Japonya’da Ohsaki bölgesinden 40-79 yaş arası 43 bin 391 kadın ve erkeğin 7 yıl boyunca incelenmesiyle yapıldı.

İnceleme sonucunda “Yaşama sevincim yok” diyenlerin evlenme ve iş sahibi olma şanslarının daha düşük olduğu görüldü ve bu kişilerin daha az eğitimli olduğu, sağlık durumlarının kötü olduğu ve stresli oldukları tespit edildi.

Her alanda etkili

Yaşama sevinci olmayanların aksini söyleyenlere oranla birkaç yıl içinde ölüm olasılığının yüzde 50 fazla olduğu tespit edildi. Aynı şekilde, bu “olumsuz” kişilerin kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riski de yüzde 60 fazla. Yaşama sevinci olmayan kişilerin “dış” nedenlerden ölme olasılığı da yüzde 90 daha fazla. Dış nedenlerin başında intihar geliyor.

Kaynak: http://Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir