Rehberiniz-İlk görüşte aşkın sırrı

iyimeslek.com ailesi olarak “İlk görüşte aşkın sırrı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İlk görüşte aşkın sırrı

Beş evreden oluşuyor…

İlk göz göze geldiklerinde âşık olan kişilerin sırrı çözüldü. ABD’de yayımlanan yeni bir kitap bu tip ilişkilerin beş şarta bağlı olduğunu öne sürüyor. İşte Rom ve Ori Brafman’ın “Click” isimli kitabına göre ilk bakışta aşkın beş evresi:

1- KIRILGANLIK: Hızlı oluşan bir ilişkinin temelinde karşı tarafın da en az kendiniz kadar kırılgan olduğunu görmek yatıyor. Kişi bir konudaki kusuruna dürüstçe söylediğinde karşı tarafla daha dürüstü bir ilişki kuruluyor.

2- YAKINLIK: İki insanın ofiste masalarının birbirine yakın olması ya da aynı yerde yaşıyor olmaları onlara konuşacak ve yakınlaştıracak daha çok konu verir. Birisini ister istemez hayatımızda her gün gördüğümüz insanlar arasına girmesi onunla beraber olunma istediğini arttırıyor.

3- ÇEKİM GÜCÜ: Kendinize güvenmek ya da güzel hissetmek, diğer tarafın fark edeceği bir çekim gücü oluşturuyor. Bu da karşı tarafla anında iletişim kurmayı kolaylaştırıyor.

4- BENZERLİK: “Zıt kutuplar birbirini çeker” doğru bir varsayım değil. İnsanlar uzun süreli ilişkilerde kendilerine benzeyen kişileri ararlar.

5- ORTAM: Aynı tarzda sıkıntıları yaşamak ve paylaşmak insanları daha da yakınlaştırıyor.

Kaynak: http://www.haberturk.com,aut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir