Rehberiniz-İngiliz askerine türk botu

iyimeslek.com ailesi olarak “İngiliz askerine türk botu” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İngiliz askerine türk botu

Dünyanın en büyük ’bot’ ihalesini Türk firma kazandı. Artık, İngiliz askerinin postalı Türkiye’den gidecek. İngiliz Savunma Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanan YDS, 47 firma arasında ipi göğüsledi. 4 yıl boyunca 300 bin çift botu İngiltere ordusu için üretecek firmanın postalları Kolombiya, Norveç ve Afganistan’da test edildi

İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından açılan ciro bazında dünyanın en büyük askeri bot alım ihalesini Yakupoğlu Tekstil ve Deri Sanayi A.Ş (YDS) kazandı. 80 milyon dolarlık ihalede 47 firma arasında öne çıkarak İngiltere ordusunun resmi tedarikçisi olmaya hak kazanan YDS, 4 yıl boyunca yaklaşık 300 bin çift botu İngiltere ordusu için üretecek. İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen ihaleye dünya çapında alanında uzman 47 firma katıldı. İhale, dünyanın ciro bazında en büyük askeri bot alım ihalesi olarak önem taşıyor. İhale kapsamında ilk aşamada firmaların kapasite, üretim kabiliyeti, Ar-Ge kabiliyeti, finansal yeterlilik, tedarik zinciri gücü gibi özellikleri baz alınarak 33 firma elendi. Başarılı olan 14 firmadan, soğuk iklim, çöl ve zor doğa koşullarına uygun bot numuneleri hazırlamaları istendi. Yaklaşık 2 yıl boyunca Kolombiya, Norveç, Afganistan gibi ülkelerde yapılan yürüyüş ve kullanım testleri sonucunda ürünleri başarılı olan YDS, İngiltere ordusunun resmi tedarikçisi olarak seçildi. YDS bundan sonraki 4 yıl boyunca 300 bin çift botu İngiltere ordusu için üretecek.

İKİ YILDA HAZIRLANDI

Bu ihale için 2 yıl boyunca çalıştıklarını ifade eden YDS Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yakupoğlu, ’Özveri ve yoğun çalışma sonunda, dünyanın cirosal anlamda en büyük askeri bot alım ihalesinden başarılı bir sonuç aldık ve İngiltere ordusunun tedarikçilerinden biri olmaya hak kazandık’’ dedi.

100 çift numune aldılar

İNGİLİZ ordusunun, ABD ordusu gibi dünyanın hemen hemen her bölgesinde bulunduğuna dikkati çeken Yakupoğlu, ’İhale sürecinde dünyadaki onlarca firmadan 100’er çift numuneler aldılar ve bunlar değişik iklim koşullarında denendi. Finale kalanlar yarışmaya girdi’ dedi.

ODTÜ ile işbirliği yapıldı

ODTÜ ile yaptıkları işbirliği sayesinde yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkardıklarını ifade eden Yakupoğlu, şöyle konuştu: ’Kullandığımız teknolojiye dünyada sadece bir kaç firma sahip. Sunduğumuz kalite, fiyat ve hız, bu ihaleyi kazanmamızda en büyük faktörler oldu. Önümüzdeki dönemde teslimatlar başlayacak. Zaten biz Avrupa’daki diğer ordulara iş yapıyoruz ama en büyük çaplı ihale olduğu için bu ihale farklı. Hedefimiz, dünyanın en iyi bot üreticisi olmak.’’

Türkler, 25 ülkenin ordusunu giydiriyor

YAKUPOĞLU, şu anda Avrupa’nın bot pazarının yüzde 10’ununa hakim olduklarını, 5 yıl içinde 3’te 1’ine hakim olmayı amaçladıklarını kaydetti ve YDS’nin yıllık 4 milyon üretim kapasitesi ile ’Avrupa’nın en büyük asker ve polis bot üreticisi konumuna ulaştığını anlatan Yakupoğlu, Umman’dan Afganistan’a, Şili’den Kazakistan’a 25 ülke ordusuna bot ihraç ettiklerini belirtti.

Kaynak: http://Akşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir