Rehberiniz-İnternet explorer kullanıcıları daha düşük ıq’ya sahip

iyimeslek.com ailesi olarak “İnternet explorer kullanıcıları daha düşük ıq’ya sahip” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İnternet explorer kullanıcıları daha düşük ıq’ya sahip

Yapılan bir çalışma internet tarayıcısı kullanımı ile zeka arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı ve Internet Explorer’ın eski versiyonlarını kullananlar için durum pek de iç açıcı değil.

AptiQuant adlı Kanada firmasının yaptığı “IQ ve Tarayıcı Kullanımı” isimli çalışmada 16 yaşın üzerindeki 101.326 kişinin IQ değerleri kullandıkları internet tarayıcılarına göre gruplandırıldı.

Çalışmanın sonuçları çok şaşırtıcı

Çalışmanın sonucunda, 2011 yılında hala “Internet Explorer 6¨ kullanan insanların ortalama IQ değeri 80 civarında iken Firefox ve Chrome kullanıcıları ortalama 110; Opera ve Camino kullanıcıları ise ortalama 120 IQ değerine sahip çıktı. Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi kullanılan Internet Explorer versiyonu yükseldikçe ortalama IQ değeri de hızla yükselmekte.

İnternet sayfaları ile uyumsuzluk problemleri bilinen ve geliştiriciler tarafından hiç sevilmeyen “Internet Explorer 6¨, yapılan bu araştırma sonuçları ile daha fazla şakaya konu olacak gibi gözüküyor. Araştırmanın asıl anlatmaya çalıştığı nokta ise yüksek IQ değerine sahip insanların daha çok araştırmaya, yeniliğe ve gelişmeye açık olmaları. Bu özellikleri nedeniyle de yeni çıkan bir güncellemeye ya da uygulamaya karşı direnç göstermek yerine uyum sağlamayı tercih ediyorlar.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr,au

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir