Rehberiniz-İnternet faturasında kötü sürprize son

iyimeslek.com ailesi olarak “İnternet faturasında kötü sürprize son” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İnternet faturasında kötü sürprize son

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu(BTK) tarafından alınan “Kullanım Miktarı Sınırlı Hizmetler” konulu karar uyarınca, internet kotasının yüzde 80’ine ve yüzde 100’üne ulaşıldığında cep telefonu numara bilgisi bulunan abonelere, kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacağını belirtti.

Cep telefonu numara bilgisi bulunmayan, ancak elektronik e-posta bilgisi bulunan abonelere de kota bilgilendirmesinin, elektronik posta ile yapılacağı ifade eden Yıldırım, kararın internet kullanıcılarının fazla ödeme yapmak zorunda bırakılmasını önlemek ve tüketicileri korumak amacıyla alındığını söyledi.

Yıldırım, BTK’nın söz konusu kararının İSS’lere tebliğ edilmesinin ardından başlayacağını kaydetti. Bu sayede zaman zaman karşılaşılan sürpriz faturaların ve yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacağını belirten Yıldırım, “Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla internet kullanmaya devam edecek” dedi.

Kaynak: http://Bugün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir