Rehberiniz-İnternette mağaza kur aylık 20 ytl kira öde

iyimeslek.com ailesi olarak “İnternette mağaza kur aylık 20 ytl kira öde” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İnternette mağaza kur aylık 20 ytl kira öde

BİLGİSAYAR Mühendisi Fatih Yeşilbaş (28), herkes e-ticaret yapabilsin diye kiraların sudan ucuz olduğu bir alışveriş merkezi kurdu! Türkiye’de elektronik ticaret yapmanın ‘gereğinden fazla’ maliyetli olduğunu düşünen Yeşilbaş, www.elektronikticaret.com adını verdiği siteyle sadece büyük oyuncuları değil Mardin’den Edirne’ye yerel girişimcileri de burada buluşturmaya hazırlanıyor. Aylık dükkân kirasının sadece 20 YTL olduğu sitede isteyen mağazasını yıllık 130 YTL bedelle de kiralayabiliyor.

130 BİN YTL’YE MALOLDU

Üç hafta önce yayına başlayan sitede gıdadan tekstile farklı alanlarda faaliyet gösteren 23 üreticiye ulaştıklarını belirten Yeşilbaş, “Bilgisayar işinden geldiğim için bütün yazılımı kendim yaptım. Outsource etmediğim için dolayısıyla maliyetler düşük oldu. Toplam maliyeti ise 130 bin YTL tuttu” dedi. Site üzerinde sadece mağaza kiralamadıklarını söyleyen genç girişimci, “Mağaza sahiplerinin kendi internet sitelerinden satış yapmaları için de altyapı kurduk. Böylece mağaza sahibi sadece bizim üzerimizden değil kendi sitesinden de satış yapabilecek” dedi.

6 ayda 1.000 mağaza olacak her satıştan yüzde 10 alacağız

MAĞAZA sahiplerinden aldıkları 20 YTL kira bedeliyle söz konusu ‘e-ticaret portal’ını nasıl ayakta tutabileceğini sorduğumuz Fatih Yeşilbaş, “Altı ay içinde bin mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Gelecek yıl hedefimiz ise 3 bin mağaza” diye konuştu. Yeşilbaş, ayrıca yapılan her satış üzerinden yüzde 10+komisyon ücreti alacaklarını da sözlerine ekledi.

Mardin’den telkari bile sipariş edilebilir

AMACININ bugüne kadar hiç ticaret yapmamış üreticilere ulaşmak olduğunu belirten Yeşilbaş, şöyle devam etti: “Farklı yörelere ait çeşitli ürünler var. Bunların Türkiye’deki tüketiciyle buluşması ya çok maliyetli oluyor ya da hiç buluşamıyorlar. Bu siteyle başta kadın girişimciler, birçok yerel üreticiye ulaşmak mümkün olacak. Belirli yörelere özgü el sanatlarını da bu site aracılığıyla yaygınlaştırmak istiyoruz. Bunlardan biri de Mardin’e özgü telkari… Şimdiden Mardinli bir telkari üreticisiyle anlaştık. Normalde bunu satın almak için Mardin’e gitmeniz gerekirken, şimdi internetten siparişle 3 günde evinizde olacak.

Aylin LÖLE

Yazar: Aylin Löle

Kaynak: http://http://www.aksam.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir