Rehberiniz-İş ve yaşam dengesini “ince çizgilerle” ayırın…

iyimeslek.com ailesi olarak “İş ve yaşam dengesini “ince çizgilerle” ayırın…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş ve yaşam dengesini “ince çizgilerle” ayırın…

DuPont Güvenlik ve Emniyet Grup Başkan Yardımcısı Ellen Kullman, iş ve özel hayatı arasındaki dengeyi kalın çizgiler çizmeyerek sağlıyor. Gerektiğinde çocukları için işinden, işi için çocuklarından feragat edebiliyor

Bugün DuPont Güvenlik ve Emniyet Grup Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüren Ellen Kullman, bir mühendis olarak başladığı kariyerine, yönetim kademelerinde devam etmiş. Evlenip, çocuk sahibi olduktan sonra iş yaşam dengesini kurmakta zorlanan Kullman, bu sorunu hayatına kalın çizgiler çizmeyerek çözmüş. Çocuklarının ona ihtiyacı varsa işinden, işi varsa evinden fedakârlık yapabiliyor. Çocuklarını yetiştirirken en büyük desteği ise eşinden ve ailesinden görmüş.

Kariyerime mühendis olarak başladım. Daha sonra yönetime olan ilgim nedeniyle Chicago Northwestern”da MBA yaptım. Evlendikten sonra kocamla birlikte DuPont”ta çalışmaya başladık ve 17 yıldır buradayım diyen Kullman, geçmişe baktığında şu an bulunduğu pozisyona ulaşmayı hayal bile etmemiş. MBA programını tamamladığında ise amacı sadece pazarlama direktörlüğü olan Kullman, “Yıllar geçtikçe, daha büyük bir işe ve geleceğe tırmandım. Bu zamanla gelişti” diyor.

Hatalar çok şey öğretti

Başarılarından ziyade başarısızlıklarından çok daha fazla şey öğrendiğini söyleyen Kullman, “Yaşanan başarısızlıklar insanı güçlendirir. Geriye dönüp baktığınızda daha farklı bir çıktı almak için neyi farklı yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz” diyor.

Eşinden ve ailesinden büyük destek gören üç çocuk annesi Kullman “İnsanlar ben evde değilken çocuklarla kimin ilgilendiğini soruyor. Tabii ki kocam” diyor.

İş – yaşam dengesi için öncelikle insanın işini sevmesi gerektiğini belirten Kullman, “Ben bu dengeyi iş ve özel hayatımın arasında kalın çizgiler çizerek başaramam. Yani çocuklarıma ”şimdi iş zamanı, beni rahat bırakın” diyemem. Onlar da bazı akşamlar ve haftasonları çalışmam gerektiğinde, bu durumu anlıyorlar” diyor.

Yazar: Özgür Gözler

Kaynak: http://Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir