Rehberiniz-İstanbullu alıvşeriş partisine davetli

iyimeslek.com ailesi olarak “İstanbullu alıvşeriş partisine davetli” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İstanbullu alıvşeriş partisine davetli

Son üç senedir New York, Paris, Londra ve Milano’nun da aralarında bulunduğu büyük metropollerde, mağazaların bir gece için saat 24.00’e kadar açık kaldığı ve moda partilerinin sokağa taştığı Vogue Fashion’s Night Out (VFNO), bu akşam İstanbul’da gerçekleşecek.

VFNO, bu yıl da daha önceki yıllarda tercih edilen Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyepark lokasyonlarında yapılacak. Bu sene dördüncü kez, Vogue dergisinin yayınlandığı 19 ülkede gerçekleşiyor.

Tek gecede rekor ciro

Modanın en büyük partisi olarak anılan VFNO, 2010 yılında ilk kez düzenlendiğinde markaların satışları bir önceki güne kıyasla yüzde 530’a varan oranda artış sağlamıştı. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Yılmaz Yılmaz, VFNO 2012 için beklentisini şöyle açıklıyor: “VFNO İstanbul’un marka değerini arttırıyor. 2010 yılında 50 milyon dolar ciro, 2011’de ise beklentilerimizin çok daha üstünde 75 milyon dolarlık rekor bir ciro gerçekleşti. Bu seneki beklentimiz ise 100 milyon doları yakalamamız. Tek gecede rekor ciro elde ediliyor.”

Çarpan etkisi yaratıyor

Her geçen sene daha iyi sonuçlar elde edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Tescilli Markalar Derneği (TMD) Başkanı Füsun Çevikel Kuran “VFNO sadece perakendecileri değil, dolaylı olarak birçok sektörü olumlu etkiliyor. Çarpan etkisi yaratıyor. Ayrıca İstanbul’un moda merkezi olarak algılanmasını sağlayan bir organizasyon oluyor” diye konuşuyor. Sadece moda perakendesine yönelik değil; gıda, elektronik, yapı market gibi her alandaki üyelerini bu etkinliğe katılmaya teşvik ettiklerini söyleyen Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Mehmet Nane ize VFNO’ya bu yıl daha da renkli, daha canlı ve yaygın bir katılım beklediklerini belirtti.

Kaynak: http://Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir