Rehberiniz-İstanbullu terzinin büyük başarısı

iyimeslek.com ailesi olarak “İstanbullu terzinin büyük başarısı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İstanbullu terzinin büyük başarısı

Terzi Tacettin Şeker nam-ı diğer Taci, Amerika’nın lüks magazin dergilerinden Departures’e haber oldu.

İlk atölyesini 1999 yılında Beyoğlu’nda açan Tacettin Şeker, adını iş, sanat, cemiyet hayatının önde gelen isimlerine tasarladığı kıyafetlerle duyurdu. Yurtdışına da açılan Şeker, New York Valisi başta olmak üzere birçok ünlüye kıyafet tasarladı. Şeker, başarısının sırrını Amerika’nın lüks magazin dergilerinden Departures’e anlattı.

İşte dergide yer alan o haber:

Madison Ave.’daki kusursuz terzi Tacettin Şeker ya da kısaca “Taci”, şık giyimli, koyu bir aksanı olan, güler yüzlü bir İstanbul terzisi. İlk mağazasını 26 yaşında Beyoğlu’nda açan Şeker’in şu anda tam 60 terzisi var ve o yıpranmış pasaportuyla İstanbul-Avrupa-Kuzey Amerika arasında sürekli mekik dokuyor. Amerika Madison Ave.’deki atölyesinin başında yeğenleri Talat ve Fevzi Şeker bulunuyor.

Şeker’in diktiği elbiseler, Napolitan tarzda ve İtalya’nın en iyi materyalleri kullanılarak yapılıyor. Her bir kıyafet kişinin yüzüne, ten rengine ve vücuduna göre hazırlanıyor.

“Kıyafetlerim benim aynam, o yüzden sattığım ürünler de beni yansıtıyor” diyen Şeker, bunun tamamen sorumlulukla alakalı olduğunu düşünüyor.

Dört ila altı hafta arasında biten bir takım elbisenin hazırlanmasında en az iki prova gerekiyor. Taci’nin yüzündeki etkileyici gülümsemesiyle benimsediği parolası ise şöyle: “Biz hayatı kolaylaştırıp insanları mutlu ediyoruz!” Bundan daha iyisi olabilir mi?

Kaynak: http://Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir