Ağız Diş Sağlığı Teknikeri ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Ağız Diş Sağlığı Teknikeri

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: SAĞLIK İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI (HEMŞİRELİK HARİÇ)
: Diş hekimi yardımcıları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Klinikte hasta muayenesi sırasında diş hekimine yardımcı olan, hekimin uygulayacağı tedavi için gerekli malzemeye temin ve dezenfekte edilmesini sağlayan kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Hekim hastayı muayeneye almadan önce üniteleri hazır hale getirmek,b. Hekim hastayı muayeneye aldığında hastanın hazırlanmasına yardımcı olmak,c. Hekimin uygulayacağı tedavi şekline göre gerekli malzemeleri temin etmek,d. Hastanın tedavisi bittiğinde kullanılan tüm malzemeleri ve üniti dezenfekte etmek ve diğer hastaya uygun hale getirmek,e. Gün ortasında ve mesai bitiminde sterilizasyona gönderilecek malzemelerin ön yıkamasını yapmak,f. Sterilizasyondan gelen malzemeleri yerlerine yerleştirmek,g. Klinikteki malzemeleri kontrol etmek. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Ağız Diş Sağlığı Teknikeri olabilir,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri mesleğinin zorlukları,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri nerelerde çalışabilir,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri nedir,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri ne iş yapar,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri nasıl olunur,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri maaşı,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri çalışma koşulları,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri meslek tanımı,
Ağız Diş Sağlığı Teknikeri görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Ağız Diş Sağlığı Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Ağırlama ve Gıda Teknolojisi Teknisyeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Ağız Diş Sağlığı Teknisyeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir