Agronom ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Agronom

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Agronomistler ve ilgili profesyonel meslek mensupları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Toprak ürünlerinin verim ve kalitelerini yükseltmek için deneme ve araştırmalar yapan, yeni metotlar geliştiren kişidir.

:

Agronom işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Tohum ıslahı, bitki büyümesi, gübre türü, ürünlerin farklı iklim ve toprağa uyumu, bitki hastalıkları, böcek zehirlerine karşı dayanıklılığı ve tarla ürününün diğer özellikleri üzerinde, deneme istasyonlarında, tarlada ve çiftliklerde deneyler yapmak,
Ürünlerin sürme, ekim, sulama, çapalama, hasat ve depolama zamanını ve yöntemlerini incelemek, ayrıntılarını tespit etmek,
Zararlı ot ve haşerelere karşı mücadele için metotlar geliştirmek
Belirli bir ürünün yetiştirilmesinde, zararlı ot ve haşerelere karşı mücadele edilmesinde veya sulama gibi faaliyet alanında ihtisası bulunabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Agronom olabilir,
Agronom mesleğinin zorlukları,
Agronom nerelerde çalışabilir,
Agronom mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Agronom nedir,
Agronom ne iş yapar,
Agronom nasıl olunur,
Agronom maaşı,
Agronom çalışma koşulları,
Agronom meslek tanımı,
Agronom görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Agronom ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

AFTN Memuru ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Ağ Çile Makinesi İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir