Aydınlatma Teknik Ressamı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Aydınlatma Teknik Ressamı

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Teknik ressamlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Elektrik tesisatı yapılacak mahallin alçak gerilim projelerine göre teknik resimlerini ve yapıların aydınlatma sistemlerinin bağlanabilmesi için elektrik tesisatının teknik resimlerini çizen kişidir.

:

Aydınlatma Teknik Ressamı işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Esas görevleri Teknik Ressam (Genel) (3118.08)?de yazılı işlere benzemekle beraber elektrik teçhizatının montajı, tesisi ve kablo irtibatlarının projelerini ve kabloj diyagramlarını çizmekte ihtisas sahibidir.
Kablo irtibatlarının projelerini hazırlamak,
Ekipçe tahsisi yapılacak mahallin pafta üzerinde gösterdiği direk tipi, tel kalınlığı, trafo ve sokak lamba yerlerinin işaretlenmiş olduğu krokiyi almak, d) Mahallin gerekli ölçekteki paftasını temin etmek
Paftadan aydınger kağıdına kopyasını çekmek, aydıngerde belirttiği sokak ve caddelere göre krokiye bakarak direk yerlerini, ebatlarını, izola adetlerini, tel ebatlarını, trafo yerlerini rapido ile çizmek
Şablonla yazılarını yazmak, çizim yaparken etüdde gördüğü eksiklikleri belirtmek,
Krokiye göre teknik resmini yaptığı planları çoğaltmak için ozalit makinesi ile ozalitlelerini çıkarmak,
Mevcut binalara yapılan ilave tesisler için ek projeler hazırlamak
Lamba yerlerini, priz, anahtar ve buat bağlantıları ile elektriğin giriş ve dağılım planlarını aydınger kağıdına çizmek,
Elektriğin kullanma özelliğine göre kablo cinslerini belirlemek, projenin uygulama safhasında çıkabilecek aksaklıkları gidermek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Aydınlatma Teknik Ressamı olabilir,
Aydınlatma Teknik Ressamı mesleğinin zorlukları,
Aydınlatma Teknik Ressamı nerelerde çalışabilir,
Aydınlatma Teknik Ressamı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Aydınlatma Teknik Ressamı nedir,
Aydınlatma Teknik Ressamı ne iş yapar,
Aydınlatma Teknik Ressamı nasıl olunur,
Aydınlatma Teknik Ressamı maaşı,
Aydınlatma Teknik Ressamı çalışma koşulları,
Aydınlatma Teknik Ressamı meslek tanımı,
Aydınlatma Teknik Ressamı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Aydınlatma Teknik Ressamı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Aydınlatma Malzemeleri Satış Elamanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Ayıklama İşçisi (Konserve İmali) (Makineyle) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir