Büro İşçisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Büro İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Büro İşçisi

: NİTELİK GEREKTİRMEYEN İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: SATIŞ VE HİZMETLER İLE İLGİLİ NİTELİK GEREKTİRMEYEN İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: EVLERDE VE İŞYERLERİNDE ÇALIŞAN TEMİZLİKÇİLER VB. ELEMANLAR
: Büro, otel ve diğer işyerlerinde çalışan temizlikçiler vb. Elemanlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Okur Yazar
:
Çalıştığı işyerinin bürolarında temizlik, evrak taşıma, içecek hazırlama ve servis yapma gibi çeşitli büro hizmetlerini yapan kişidir.

:

Büro İşçisi, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Büro alanlarında yerleri süpürmek, silmek ve diğer temizlik işlerini yapmak,
Bürolardaki tuvalet, lavabo vb. temizliğini yapmak,
Eksilen temizlik malzemelerin takviyesini yapmak
Bürolardaki mobilyaları, mefruşatları ve büro makinelerini çeşitli temizlik araç ve gereçleri ile temizlemek
Bürolardaki evrak taşıma ve dağıtım işlerini yapmak
Büro personeline ve konuklara çeşitli içecekler hazırlamak ve bunların servisini yapmak,a) Çöpleri toplamak, çöp kovalarını boşaltmak,
Bürolardaki tespit edilen arıza ve hasarları ilgililere bildirmek,
Kullanılan temizlik araç, gereç ve ekipmanların temizlik ve bakım onarımlarını yapmak, yapılmasını sağlamak, bunları uygun şekilde muhafaza etmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Büro İşçisi olabilir,
Büro İşçisi mesleğinin zorlukları,
Büro İşçisi nerelerde çalışabilir,
Büro İşçisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Büro İşçisi nedir,
Büro İşçisi ne iş yapar,
Büro İşçisi nasıl olunur,
Büro İşçisi maaşı,
Büro İşçisi çalışma koşulları,
Büro İşçisi meslek tanımı,
Büro İşçisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Büro İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Bükücü (Makine ile) (Kontrplak) (Ağaç) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Büro Makineleri Bakım ve Onarımcısı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Incoming search terms:

  • büro işçisi ne iş yapar
  • işkurda büro işçisi nedir

“Büro İşçisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018” için bir yanıt

  1. büro işçisinin tanımı yukarıdaki gibiyse niye büro işçisi densinki,temizlik işçisi densinki anlıyalım.fakat,temizlik işçisi olarak görev yapan ve kadrosu temizlik işçisi olarak geçenler herhalde genel müdür olmalılar.Bu ülkedeki anlam kargaşası bir türlü bitmek bilmiyor.Ben de bir büro işçisiyim.2007 yılında T.C.devletince verilen norm kadroda Büro işçisi olarak kadrom ihdas edilmiş ve yine bunun yanında bu norm kadroda 5 adet temizlik işçisi,3 adet şoför,2 adet operatör,2 adet aşçı ve 4 adet de büro işçisi kadrosu ihdas edilmiş ve 5 arkadaşım temizlik işçisi olarak ve diğer kadrolarada arkadaşlarım şoför,operatör,büro işçsi ve aşçı olarak görevlendirilmişlerdir.2009 yılında Belediye Başkanı ile yaşadığım bir sorundan dolayı belediyede yazı işleri müdürlüğünde evrak kayıt ve yazışma işlerinde yıllarca çalıştıktan ve bu kadroyu aldıktan sonra beni temizlik işlerim yapmam için görevlendirdi.Bende bu görevi kabul etmediğimi yazılı olarak beyan ettim.ısrarcı olunca Antalya Bölge çalıma müdürlüğüne şikayette bulundum.inceleme yapan iş müfettişi belediye başkanının yapmış olduğu bu uygulamanın yanlış olduğunu yasalardan ve kanunlardan benim bu hakkı kazandığımı belirten raporu alınca belediye başkanına tekrar yazılı olarak başvurarak büro işçisi olarak çalışmaya devam ettirilmam gerektiğini bildirdim ve görevime döndüm.Yani diyeceğim büro işçisi büroda temizlik yapmaz büroda evrak hazırlama ve diğer yazışma işlerinde çalışır.Yukarıda yazan açıklama tam bir komedidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir