Bütçe Uzmanı (Banka) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Bütçe Uzmanı (Banka) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Bütçe Uzmanı (Banka)

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: DİĞER PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: İŞ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Muhasebeciler
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
-BANKA VE BANKAYA BAĞLI İŞTİRAKÇİLERİN BÜTÇE ÇALIŞMALARINI KOORDİNE EDEN, MEVCUT FİNANSAL VERİLERİ KARŞILAŞTIRIP ANALİZ VE RAPORLARINI ÇIKARARAK ÜST YÖNETİME SUNAN VE TEKNİK-OPERASYONEL ANLAMDA DANIŞMANLIK YAPAN KİŞİDİR.

:

BÜTÇE UZMANI (BANKa), İŞLETMENİN GENEL ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DOĞRULTUSUNDA, ARAÇ, GEREÇ VE EKİPMANLARI ETKİN BİR ŞEKİLDE KULLANARAK, İŞÇİ SAĞLIĞI, İŞ GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE KORUMA DÜZENLEMELERİNE VE MESLEĞİN VERİMLİLİK VE KALİTE GEREKLERİNE UYGUN OLARAK

BANKANIN YILLIK GENEL BÜTÇESİNİN OLUŞTURULMA ÇALIŞMALARINI YÖNETMEK, HEDEF VERME/ BÜTÇELEME SÜREÇLERİNİN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİNİ SAĞLAMAK,
BANKANIN BÜTÇE MODELİNİN GELİŞTİRMESİNİ SAĞLAMAK,
AYIN BELİRLİ DÖNEMLERİNDE BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU, TÜRKİYE CUMHURİYETİ MERKEZ BANKASI VE İSTANBUL MENKUL KIYMET BORSASI?NDA YAYINLANAN VERİLERİN DÜZENLENİP SİSTEME GİRİLMESİNİ SAĞLAMAK
BANKANIN ÇEŞİTLİ BÖLÜMLERİNDEN VE İŞTİRAKÇİLERDEN KULLANDIKLARI KREDİLER, GİDERLER, MASRAF KALEMLERİ GİBİ BİLGİLERİ İSTEMEK
GERÇEKLEŞEN FİİLİ DEĞERLERİN SENE BAŞINDA OLUŞTURULAN BÜTÇE İLE TUTUP TUTMADIĞINI KONTROL ETMEK
BÜTÇEDE TUTMAYAN KALEMLERDE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLERİN OLDUĞUNUN GÖZLENMESİ VE RAPORLANMASINI SAĞLAMAK,
BANKANIN BÜTÇE SÜRECİNİ KOORDİNE ETMEK, İLGİLİ TARAFLARI SÜREKLİ OLARAK BİLGİLENDİRMEK,
BANKANIN BÜTÇELENEN/FİİLİ KARŞILAŞTIRMALARININ YAPILMASINI SAĞLAMAK, YORUMLAMAK, DEĞERLENDİRMELERİ İLE BİRLİKTE ÜST YÖNETİME SUNMAK, VB. GÖREV VE İŞLEMLERİ YERİNE GETİRİR.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Bütçe Uzmanı (Banka) olabilir,
Bütçe Uzmanı (Banka) mesleğinin zorlukları,
Bütçe Uzmanı (Banka) nerelerde çalışabilir,
Bütçe Uzmanı (Banka) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Bütçe Uzmanı (Banka) nedir,
Bütçe Uzmanı (Banka) ne iş yapar,
Bütçe Uzmanı (Banka) nasıl olunur,
Bütçe Uzmanı (Banka) maaşı,
Bütçe Uzmanı (Banka) çalışma koşulları,
Bütçe Uzmanı (Banka) meslek tanımı,
Bütçe Uzmanı (Banka) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Bütçe Uzmanı (Banka) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK MESLEK ELEMANI ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Bütümlü Örtü Makinesi Operatörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir