Çekmeci (İplik) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Çekmeci (İplik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çekmeci (İplik)

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: TEKSTİL, KÜRK VE DERİ ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ MAKİNE OPERATÖRLERİ
: Elyaf hazırlama, bükme ve sarma makineleri operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Taraktan gelen materyalin tarama ve çekme işlemini gerçekleştiren, istenen gramajda şerit üretimini sağlayan, makinenin düzenli çalışması için gerekli kontrolleri yapan nitelikli kişidir.

:

Çekmeci (İplik), İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Tarak makinesinden gelen kovaları çekme makinesine yerleştirmek,
Makinedeki ikaz lambalarını ve bant sayısını takip etmek,
Çekim silindirleri üzerindeki elyaf sarıklarını temizlemek, sıkışmaları gidermek, d) Şerit gramajını kontrol etmek, boşalan kovaları değiştirmek
Makinede gerekli ayarları ve temizliği yapmak,
” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=””] Yerleştirme kova sayısına dikkat etmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Çekmeci (İplik) olabilir,
Çekmeci (İplik) mesleğinin zorlukları,
Çekmeci (İplik) nerelerde çalışabilir,
Çekmeci (İplik) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Çekmeci (İplik) nedir,
Çekmeci (İplik) ne iş yapar,
Çekmeci (İplik) nasıl olunur,
Çekmeci (İplik) maaşı,
Çekmeci (İplik) çalışma koşulları,
Çekmeci (İplik) meslek tanımı,
Çekmeci (İplik) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Çekmeci (İplik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Çaycı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Çektirmeci (Petrol ve Gaz Kuyuları) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir