Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi

: SANATKARLAR VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: DİĞER SANATKÂRLAR VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: AĞAÇ, MOBİLYA VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: Ağaç işleyiciler
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Çelik kapı kasası üzerine müşteri siparişine göre mobilya işlemesi yapan kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Ham işlenmemiş MDF veya kaplama malzemesini müşteri siparişine göre kesmek,b. MDF üzerinde kaplama işlemi yapmak,c. Kapama sıkma işlemi yaptıktan sonra siparişe göre kapı iskeletine monte etmek,d. Kaplama üzerinde şaküllü pres makinası ile oylama ve kabartma işlemlerini yapmak,e. MDF üzerinde yapılan oyma, çakma, kopartması biten kısımların zımparalamak,f. Oyulan, kesilen kaplamalar üzerine protez çakmak (renk tutturmak),g. Kaplamanın dolgu işlemini yapmak dolgu verniği atmak,h. Mobilya üzerine boya tabancası ile renk, boya atmak, mat veya parlak olmasını sağlamak, i. Sipariş ölçülerine göre demir kasa üzerine sıkma (vidalama) işlemini yapmak,j. Kapıya kasa kenar dezleri açmak, ölçülerine göre kesmek yapıştırmak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi olabilir,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi mesleğinin zorlukları,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi nerelerde çalışabilir,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi nedir,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi ne iş yapar,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi nasıl olunur,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi maaşı,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi çalışma koşulları,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi meslek tanımı,
Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Çelik Kapı Mobilya İşlemecisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Çelik Kapı Boya İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Çelik Kapı Montaj İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir