Çiftçi (Bahçıvan) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Çiftçi (Bahçıvan) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çiftçi (Bahçıvan)

: NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK,AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK, AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK BAHÇIVANLAR VE BİTKİSEL ÜRÜN YETİŞTİRİCİLERİ
: Bahçıvanlar (Kültür bahçecileri ve fidan yetiştiricileri)
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Kendi adına veya işverenler adına bağ, bahçe, sera ve fidanlıklarda yoğun yetiştirme teknikleri kullanarak ağaç, sebze, fide, çiçek ve diğer bitkileri yetiştirme ile ilgili işleri sevk ve idare eden kişidir.

:

Çiftçi (Bahçıvan) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Çiftçi (Pazara yönelik) (6130.01)?de ve Çiftçi (Geçimine yönelik) (6210.01) de belirtilen benzer işleri yapmakla birlikte özel bilgiye ihtiyaç gösteren ağaçlar, çiçekler ve diğer bitkileri üretme ve tohum veya çiçek soğanı elde etme veya yoğun yetiştirme teknikleriyle domates, havuç, bezelye, soğan ve filiz sürdürme işlemlerinde uzmandır,
Bağ, bahçe, sera ve fidanlıklarda tohumla veya aşı kalemi ile aşılama ya da doldurmayla üretme, serada bitki yetiştirme, fideleri başka yerlere dikerek ve seyrelterek çoğaltma sonucu seralarda havalandırma, derece ve ışığı ayarlama, çiçekleri sulama, toprağı sterilize etme, seraları buharla dezenfekte etme, pazar için ürün hazırlama işlerini denetlemek yönetmek ve yapmak,
Yeni cins bitkiler yetiştirmede tecrübeli olabilir. Müşteriye ürünü doğrudan satabilir. Yetiştirme teknikleri ile müşterilerin talimatlarına göre bahçe bitkileri gibi özel fidanlık hizmetleri sağlayabilir. Fidanlık çiftliğinde belirli bir cinste uzmanlaşabilir ve buna göre uygulama yapabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Çiftçi (Bahçıvan) olabilir,
Çiftçi (Bahçıvan) mesleğinin zorlukları,
Çiftçi (Bahçıvan) nerelerde çalışabilir,
Çiftçi (Bahçıvan) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Çiftçi (Bahçıvan) nedir,
Çiftçi (Bahçıvan) ne iş yapar,
Çiftçi (Bahçıvan) nasıl olunur,
Çiftçi (Bahçıvan) maaşı,
Çiftçi (Bahçıvan) çalışma koşulları,
Çiftçi (Bahçıvan) meslek tanımı,
Çiftçi (Bahçıvan) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Çiftçi (Bahçıvan) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

ÇİÇEKÇİ ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Çiftçi (Geçimine Yönelik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir