Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri)

: NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK,AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK, AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK BAHÇIVANLAR VE BİTKİSEL ÜRÜN YETİŞTİRİCİLERİ
: Ağaç ve çalı ürünleri yetiştiricileri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Kendi adına veya işverenler adına meyve ağaçları, üzüm bağı, fidanlık ürünleri ile bunlardan yaprak ve bitki özü üretimi için çiftlikte bulunan ağaçların ve fidanlıkların yetiştirilmeleri ve toprağının havalandırılması gibi işleri yürüten kişidir.

:

Çiftçi (Meyve Bahçesi; Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Çiftçi (Pazara yönelik) (6130.01)?de ve Çiftçi (Geçimine yönelik) (6210.01) belirtilenlere benzer işler yapmakla birlikte, özel bilgiye ihtiyaç gösteren bir veya daha fazla ağaç ve fidan yetiştirmede uzmandır,
Çeşitli meyve ağaçları, fıstık, fasulye, şerbetçi otu, çilek, ağaç çileği, böğürtlen, çam reçinesi, çay ve tütün yaprağı gibi ürünler, elde etmek için ağaç ve fidanlıkları çoğaltmada ve topraklarını sürmede uzmandır,
Meyve ağaçları, üzüm bağı ve diğer ilgili ağaç ve fidanlıklarda tohum, seyrekleştirme, kesme, budama, tomurcuklandırma, aşılama, ağaç ve fidanlara şekil verme gibi işleri denetlemek ve yapmak, d) Ağaç ve fidanlıklardaki toprağın neminin korunması, erezyonun önlenmesi için çalışmak
Ağaç ve fidanlık ürünlerini, meyve özü, meyve suyu, şarap, sirke ve kurutulmuş meyve veya yapraklar gibi işleme tabi tutulan ürünleri işleyebilir. Belirli cins meyve ağacı, fidanlık ve bunlardan elde edilecek ürünlerle ilgili olarak özel ihtisası bulunabilir ve bu konuda uygulama yapabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) olabilir,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) mesleğinin zorlukları,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) nerelerde çalışabilir,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) nedir,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) ne iş yapar,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) nasıl olunur,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) maaşı,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) çalışma koşulları,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) meslek tanımı,
Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Çiftçi (Meyve Bahçesi, Üzüm Bağı, İlgili Ağaç ve Fidanlık Ürünleri) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Çiftçi (Kümes Hayvanları) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Çiftçi (Pazara Yönelik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir