Çiftçi (Tarla) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Çiftçi (Tarla) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çiftçi (Tarla)

: NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK,AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK, AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK BAHÇIVANLAR VE BİTKİSEL ÜRÜN YETİŞTİRİCİLERİ
: Tarla ürünleri ve sebze yetiştiricileri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Tarlada ürün yetiştirmek amacıyla kendi adına veya işverenler adına bir çiftliği sevk ve idare eden kişidir.

:

Çiftçi (Tarla) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Çiftçi (Geçimine yönelik) (6210.01)?de ve çiftçi (pazara yönelik) (6130.01)?e belirtilenlere benzer işler yapmakla birlikte özel bilgiye ihtiyaç gösteren bir veya daha fazla ürün yetiştirmede uzmandırlar,
Buğday, çavdar, mısır, patates, kabak , keten, kenevir, şeker pancarı, pirinç, yer fıstığı, tütün, çay vb. gibi ürünleri yetiştirmek amacıyla saban sürmek, tırmıklamak, gübrelemek, dağıtmak, toprağı havalandırmak, saman yapmak, makine veya elle balyalamak ve yığın yapmak gibi işleri yapmak, yaptırmak, yönetmek ve denetlemek,
Çiftlik işlerinde kullanılan hayvanların bakımı, korunması ve beslenmesi ile ilgili konularda uzmanlaşabilir ve buna göre uygulama yapabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Çiftçi (Tarla) olabilir,
Çiftçi (Tarla) mesleğinin zorlukları,
Çiftçi (Tarla) nerelerde çalışabilir,
Çiftçi (Tarla) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Çiftçi (Tarla) nedir,
Çiftçi (Tarla) ne iş yapar,
Çiftçi (Tarla) nasıl olunur,
Çiftçi (Tarla) maaşı,
Çiftçi (Tarla) çalışma koşulları,
Çiftçi (Tarla) meslek tanımı,
Çiftçi (Tarla) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Çiftçi (Tarla) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Çiftçi (Sütçülük) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Çiftlik İşçisi (Ayçiçeği) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir