Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya)

: NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK,AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK NİTELİKLİ TARIM, HAYVANCILIK, AVCILIK, ORMANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ ÇALIŞANLARI
: PAZARA YÖNELİK BAHÇIVANLAR VE BİTKİSEL ÜRÜN YETİŞTİRİCİLERİ
: Karma ürün yetiştiricileri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Hayvan, fide, sebze ve meyve, tarla ürünleri yetiştirme ve üretme faaliyetlerinde çalışan işçilerin çalışmalarını kontrol ve nezaret eden kişidir.

:

Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Çalışma programı hakkında idareci veya çiftlik sahibine bilgi vermek,
Hayvanların beslenmesi ve bakımı, fidelerin dikimi, sebze ve meyvelerin ilaçlanması ve sulanması, tarlanın sürülmesi ve hasadı, kullanılan makine ve teçhizat ile çiftlik binalarının tamir ve bakımını sağlayan çeşitli çiftlik işlerinde görevli işçilere nezaret etmek, üretim ve ilgili diğer kayıtları tutmak, işçi temin etmek ve işçiyi işten çıkartmak,
Hayvan yetiştiriciliği, fidecilik, sebze ve meyve, tarla ürünleri yetiştirme ve üretme gibi çiftlik işleriyle ilgili belli bir dalda uzmanlaşabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) olabilir,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) mesleğinin zorlukları,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) nerelerde çalışabilir,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) nedir,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) ne iş yapar,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) nasıl olunur,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) maaşı,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) çalışma koşulları,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) meslek tanımı,
Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Çiftlik Nezaretçisi (Kahya) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Çiftlik İşçisi(Arpa) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Çiftlik Yöneticisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir