Demiryolu Sinyalcisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Demiryolu Sinyalcisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Demiryolu Sinyalcisi

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: SÜRÜCÜLER VE HAREKETLİ MAKİNELERİN OPERATÖRLERİ
: LOKOMOTİF SÜRÜCÜLERİ VE İLGİLİ ÇALIŞANLAR
: Demiryolu frencileri, sinyalizasyon işçileri ve makasçılar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Kontrol kulesinden ya da sinyal kulübesinden sinyalleri ve makasları çalıştırarak demiryolu hattının belirli bir bölümünde trafiği kontrol eden kişidir.

:

Demiryolu Sinyalcisi işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Bölgeye ya da hattın bir bölümüne girecek ya da çıkacak trenlerin zamanlamalarını araştırmak için manevra emirlerini ve giriş çıkış tarifelerini okumak,
Hareketlerini sıraya koymak ve hat üzerindeki trenlere yol vermek,
Trafik sinyallerini ayarlamak ve demiryolu makaslarını hareket ettirerek trafiği düzenlemek için kontrol tablosunda anahtarları hareket ettirmek
Telgraf ya da telefonla tren emirlerini almak ya da göndermek
Sinyallerin çalıştırılmasına ek olarak hemzemin geçitlerin bariyerlerinin açılıp kapanmasını kontrol edebilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Demiryolu Sinyalcisi olabilir,
Demiryolu Sinyalcisi mesleğinin zorlukları,
Demiryolu Sinyalcisi nerelerde çalışabilir,
Demiryolu Sinyalcisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Demiryolu Sinyalcisi nedir,
Demiryolu Sinyalcisi ne iş yapar,
Demiryolu Sinyalcisi nasıl olunur,
Demiryolu Sinyalcisi maaşı,
Demiryolu Sinyalcisi çalışma koşulları,
Demiryolu Sinyalcisi meslek tanımı,
Demiryolu Sinyalcisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Demiryolu Sinyalcisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Demiryolu Servis Nezaretçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Demiryolu Tesisler Sürveyanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir