Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: METAL VE MİNERAL ÜRÜNLERİ MAKİNE OPERATÖRLERİ
: Takım tezgahı operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Metal kutu, gaz sobası, boru ve benzeri eşya imalatında kullanılan metal saç veya levhaların uçlarını birbirine dikiş kaynağı ile kaynatan bir makineyi çalıştıran kişidir.

:

Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Makineye cereyan verip ilgili ventilleri açarak makineye belirli miktarda su ve belirli atmosfer basıncında hava göndermek,
Kaynak yapılacak metal saçın veya levhanın kalınlık ölçüsüne göre makinede gerekli ayarları yapmak,
Çeşitli şekilde bükülmüş ve nokta kaynağı ile daha önceden uçları birkaç yerinden tutturulmuş saçın veya levhanın kaynak yapılacak kısmını alt çenedeki bakır tekerleğin üzerine yerleştirmek
Pedala basmak suretiyle üst çeneyi parça üzerine indirmek
Parçayı bakır tekerlekler arasında hareket ettirerek elektrik akımıyla ısınan tekerleklerin parça uçlarını kaynatma derecesinde eritmesini ve eriyen uçların birbirine kaynak yapılmasını sağlamak
Kaynak yapılan parçayı çeneler arasından çıkartıp kontrol etmek,
İş bitiminde tezgahın bakım ve temizliğini yapmak,
Kaynak yapılacak saçların şekillerine göre makine üzerindeki çenelerde değişiklikler yapabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi olabilir,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi mesleğinin zorlukları,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi nerelerde çalışabilir,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi nedir,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi ne iş yapar,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi nasıl olunur,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi maaşı,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi çalışma koşulları,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi meslek tanımı,
Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Dikiş Kaynak Makinesi İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Dikim İşçisi (Bahçecilik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Dikiş Makinesi Operatörü (Kumaş) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir