Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: EMNİYET VE KALİTE KONTROLÖRLERİ
: Emniyet, sağlık ve kalite kontrolörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Motorlu kara taşıtlarına ait motorların çalışması sırasında yaktıkları, motorin benzin ve oto gazın yanma nedeniyle meydana gelen kirli ve sağlığa zararlı gaz atıklarının hava ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla egzoz emisyonlarının ölçüm işlemini yapan kişidir.

:

Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: a) Ölçüm yaptırmak için gelen müşterileri karşılamak.

Ölçüm yapmak üzere aracı ölçüm yapılan bölüme yanaştırılmasını sağlamak,
Araçların alt kısmında bulunan egzoz borusu çıkış kısmına, cihaza bağlı, ucunda metal çubuk bulunan hortumu yerleştirmek.d) Bilgisayar üzerindeki emisyon ölçüm programını çalıştırmak.e) Benzinli ve otogazlı araçlarda tam gaza verip bırakmak suretiyle egzozdan çıkan kirli havanın içerdiği değerleri ölçmek.
” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=””] Egzoz Emisyon Ölçüm değerlerinin belirlenen prosedürlere uygun durumda olup olmadığını tespit etmek.
Ölçüm sonucunda geçerli değerler görülmüş ise aracın plakası ile gerekli bilgileri ekran üzerine yazarak ölçüm değerleri ile birlikte yazıcıdan çıktısını almak.
Emisyon ölçüm kartını düzenlemek, egzoz emisyon pulunu yapıştırmak.i) Ücret tahsilatını yapmak, kasa fişi kesmek.
Emisyon ölçümü sırasında tespit edilen değerlerin, belirlenmiş değerlerden fazla çıkması durumunda, sebebini araştırmak. Tespit edilen arıza varsa basit arızalarını tamir etmek.k) Parça değişimi ve masraf gerektiren durumlarda müşteriyi gerekli tamir ve bakımları yaptırmak üzere bilgilendirmek.l) Arıza veya kirliliğe neden olan durumlar ortadan kalktıktan sonra emisyon ölçümünü yeniden yapmak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası olabilir,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası mesleğinin zorlukları,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası nerelerde çalışabilir,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası nedir,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası ne iş yapar,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası nasıl olunur,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası maaşı,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası çalışma koşulları,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası meslek tanımı,
Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Egzoz Emisyon Ölçüm Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Eforlu Elektrokardiyografi Teknisyeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Egzoz Tamircisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir