El Sanatları Öğretmeni ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

El Sanatları Öğretmeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
El Sanatları Öğretmeni

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: EĞİTİM BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: ORTAÖĞRETİM İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Ortaöğretim ile ilgili profesyonel meslek mensupları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Çalıştığı eğitim kurumunda öğrencilere el sanatları konusuyla ilgili bilgi, beceri, tutum ve davranışları kazandırmak için eğitim veren kişidir.

:

El Sanatları Öğretmeni, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun bir çalışma planı yamak,
Sorumlu olduğu atölye, laboratuar, işlik vb. yerleri eğitime hazır durumda tutmak,
Kendisine ayrılan ders saatlerinde çalışma planını uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceriler kazandırmak, d) Öğrencilerin başarılarını değerlendirmek
Öğrencilere uygulama çalışmaları yaptırarak yetişmelerini sağlamak
Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenlemek,
Öğrencilerin gelişimlerini izlemek, sorunlarının çözümüne yardımcı olmak,
Çevresinde alanı ile ilgili gelişmeleri izlemek, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunmak, i) Alanı ile ilgili araştırmalar yapmak,
Teknolojik gelişmeleri izlemek ve ders programına yansıtmak, k) Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak, Vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları El Sanatları Öğretmeni olabilir,
El Sanatları Öğretmeni mesleğinin zorlukları,
El Sanatları Öğretmeni nerelerde çalışabilir,
El Sanatları Öğretmeni mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
El Sanatları Öğretmeni nedir,
El Sanatları Öğretmeni ne iş yapar,
El Sanatları Öğretmeni nasıl olunur,
El Sanatları Öğretmeni maaşı,
El Sanatları Öğretmeni çalışma koşulları,
El Sanatları Öğretmeni meslek tanımı,
El Sanatları Öğretmeni görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

El Sanatları Öğretmeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

El Perçincisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

El Sanatları Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

“El Sanatları Öğretmeni ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018” için 0 yanıt

  1. el sanatları öğretmenleri açıkta ve yüzde 90 işsiz.atanma şansları neredeyse hiç yok. bu bölümü okumayı düşüneneler eğer maddi durumunuz iyiyse küçük bir atölye sizi manevi anlamda teselli edecektir. ama iş bulma şansları özellikle 30 u gerçmişseniz neredyse imkansız. özel eğitim okullarında çalışma sansları az da olsa var ama imza yetkileri olmadığı için asgari ücreeten bile az alırlar, işyeri temposu yaşı ilerlemiş olanlara pek te uygun değil bilginize…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir