El Sanatları Teknikeri ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

El Sanatları Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
El Sanatları Teknikeri

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: DİĞER YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: GÜZEL SANATLAR, EĞLENCE VE SPOR İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Dekoratörler ve ticari tasarımcılar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Geleneksel el sanat örnekleri ile kendi yeteneklerini teknoloji ile işleyerek, turizm, ekonomi ve kültür değerlerimize katkı sağlayacak olan el sanat ürünlerini tasarlama, geliştirme ve uygulama alanında çalışan kişidir.

:

El Sanatları Teknikeri, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Çalıştığı iş yerinin üretim faaliyetlerine göre, üretimde bulunulacak el sanat ürünlerinin tasarlamak ve geliştirilmesi için gereken çalışmaları yapmak,
Dekoratif eşya ürünlerinin geliştirilmesi ve üretimi için çalışmalar yapmak,
El örgü ürünlerini geliştirilme çalışmasında bulunmak, d) Üretimi gerçekleştirilen araç ve gereçlerden yararlanarak yeteneklerine uygun el sanat ürünlerinin üretimini gerçekleştirmek
Dokumacılık, işleme, ahşap oymacılığı, cam, halıcılık, kilimcilik, kumaş dokumacılığı, çinicilik, seramik-çömlek yapımcılığı, işlemecilik, oya yapımcılığı, müzik aletleri yapımcılığı, taş İşçiliği, bakırcılık, sepetçilik, örmecilik, ahşap ve ağaç işçiliği, mücevher, cam işlemeciliği, metal işlemeciliği gibi el sanatlarının gelişimini takip ederek yeteneklerini geliştirmek ve sanat ürünlerini yenilemek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları El Sanatları Teknikeri olabilir,
El Sanatları Teknikeri mesleğinin zorlukları,
El Sanatları Teknikeri nerelerde çalışabilir,
El Sanatları Teknikeri mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
El Sanatları Teknikeri nedir,
El Sanatları Teknikeri ne iş yapar,
El Sanatları Teknikeri nasıl olunur,
El Sanatları Teknikeri maaşı,
El Sanatları Teknikeri çalışma koşulları,
El Sanatları Teknikeri meslek tanımı,
El Sanatları Teknikeri görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

El Sanatları Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

El Sanatları Öğretmeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

EL SANATLARI TEKNİKERİ ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir