Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri)

: SANATKARLAR VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: METAL İŞLEME VE MAKİNE İLE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞAN SANATKÂRLAR
: ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK DONANIM İLE İLGİLİ BAKIM VE ONARIM İŞLERİNDE ÇALIŞANLAR
: Elektrikli cihazlar ile ilgili bakım ve onarım işlerinde çalışanlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Fabrika, atölye veya kullanıldığı yerlerde elektrik ölçü aletlerini veya mekanik aletlerin elektrikle çalışan kısımlarını monte eden, bunların bakım ve tamirlerini yapan kişidir.

:

Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Esas görevleri Endüstriyel Bakım Onarım Elektrikçisi (7241.16) da belirtilenlere benzemekle beraber kalınlık cihazları, pirometreler, buhar miktarını gösteren elektrikli ve cıvalı su ve buhar sayaçları, elektrikli termometre ve kayıt cihazları, ocak basıncını sabit tutan regülatörler, basınç manometreleri, kumanda tablolarındaki imalat seyrini gösteren ölçü aletleri, gibi ölçü ve kontrol cihazlarının monte, tamir ve bakımını yapmak,
Bunlardan herhangi birinin üzerinde ihtisası bulunabilir ve o suretle ayırt edilebilir, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) olabilir,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) mesleğinin zorlukları,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) nerelerde çalışabilir,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) nedir,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) ne iş yapar,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) nasıl olunur,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) maaşı,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) çalışma koşulları,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) meslek tanımı,
Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Elektrik Montörü (Ölçü Aletleri) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Elektrik Montörü (Motorlu Taşıtlar) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Elektrik Montörü (Soğutma ve Havalandırma Donanımı) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir