Elektrik Teknik Ressamı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Elektrik Teknik Ressamı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Elektrik Teknik Ressamı

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Teknik ressamlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Yapılacak inşaatın elektrik mühendislerince hazırlanan proje, kroki ve notlarını inceleyerek bunlara uygun elektrik tesisatının teknik resmini çizen kişidir.

:

Elektrik Teknik Ressamı işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Teknik Ressam, (Genel) (3118.08)?de belirtilen benzer yazılı işleri yapmakla beraber elektrik teçhizatının montajı, tesisi ve elektrik kablo irtibatlarının projelerini çizmekte ihtisas sahibidir.
İnşaatın bölüm ve detayları ile inşaatı yaptıran kuruluşun istekleri doğrultusunda Elektrik Mühendislerince hazırlanan projeyi incelemek,
Projeye uygun elektrik sayacının, buatların, prizlerin, lambaların ve düğmelerin yerlerini çizim aletlerinden yararlanarak rapido kalemlerle aydınger kağıdına çizerek elektrik tesisatına ait teknik resmi hazırlamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Elektrik Teknik Ressamı olabilir,
Elektrik Teknik Ressamı mesleğinin zorlukları,
Elektrik Teknik Ressamı nerelerde çalışabilir,
Elektrik Teknik Ressamı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Elektrik Teknik Ressamı nedir,
Elektrik Teknik Ressamı ne iş yapar,
Elektrik Teknik Ressamı nasıl olunur,
Elektrik Teknik Ressamı maaşı,
Elektrik Teknik Ressamı çalışma koşulları,
Elektrik Teknik Ressamı meslek tanımı,
Elektrik Teknik Ressamı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Elektrik Teknik Ressamı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Elektrik Tamircisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Elektrik Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir