ELEKTRİK TEKNİSYENİ ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Elektrik Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Elektrik Teknisyeni (Genel)

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Elektrik mühendisliği teknikerleri ve teknisyenleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
:
-Elektrik Mühendisinin denetimi ve idaresi altında işletme dahilindeki bütün alçak gerilim, motor ve aydınlatma sistemlerinde meydana gelen arızaları gideren, elektrik sistem ve teçhizatını koruyucu bakım ve tamiri, tesisi, gelişme ve dizayna yardımcı olan kişidir.

:

Elektrik Teknisyeni (Genel) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Ünitelerden gönderilen arızalarla ilgili iş taleplerini incelemek, iş mahallini öğrenmek, arıza yerini tespit etmek,
Kullanılacak araç, malzeme ve yedek parçaları belirlemek, tamiratta kullanacağı malzeme, teçhizat ve ölçüm aletlerini almak,
Arızalı parçayı sökmek, arızayı gidermek, topladığı verileri rapor halinde amirine bildirmek, d) Voltaj ayarlarını yapmak, arızası giderilen ekipmanı ünite yetkilisine teslim etmek
Elektrik sistem ve teçhizatının bakım ve tamiri, elektrik teçhizatının tesisi, yapımı, gelişme ve dizaynı ile çalışma planlarının hazırlanması işlerine yardımcı olmak, teknik denetim ve kontroller yapmak, tanımlanan işin güvenlik standart ve şartlarına uygunluğunu kontrol etmek,
” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=””] Gelişme ve dizayn için deneyler ve testler yapmak, göstergeleri okumak, hesaplamalar yapmak, aletleri ayarlamak, gözlemlerini kaydetmek, işletmede yapılacak ek ve yeni tesisler için elektrikli ekipmanları projeye uygun olarak monte etmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Elektrik Teknisyeni (Genel) olabilir,
Elektrik Teknisyeni (Genel) mesleğinin zorlukları,
Elektrik Teknisyeni (Genel) nerelerde çalışabilir,
Elektrik Teknisyeni (Genel) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Elektrik Teknisyeni (Genel) nedir,
Elektrik Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,
Elektrik Teknisyeni (Genel) nasıl olunur,
Elektrik Teknisyeni (Genel) maaşı,
Elektrik Teknisyeni (Genel) çalışma koşulları,
Elektrik Teknisyeni (Genel) meslek tanımı,
Elektrik Teknisyeni (Genel) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Elektrik Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

ELEKTRİK TEKNİSYENİ ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Elektrik Teknisyeni (Yüksek Voltaj) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir