Endodonti Uzmanı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Endodonti Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Endodonti Uzmanı

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI (HEMŞİRELİK HARİÇ)
: Diş hekimleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Diş özü (pulpa) ve kök ucu çevresi dokularının hastalıkların teşhis ve tedavisi ve cerrahi girişimleri yapan hekimdir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Endodonti Uzmanı, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Dişin çürük kısmını temizleyip kanallara ulaşmak, kanal boyunu belirlemek,b. Kanal aleti ile köke girilip kök ucuna ulaşmak,c. Kanal içini tüm bakterilerden temizlemek, son durumu resteriasyon yaparak dolgu-inlay yapmak,d. Kanalların içine kanal dolgusu yapmak, üzerine ise normal dış dolgusu veya porselen kompozit inlay yapmak,e. Dişte meydana gelen kırılma çatlama, travma nedeniyle oluşan hasarları tedavi etmek, gerekirse dişi beyazlatmak.f. Dişte zarar görmüş pulpayı çıkartmak tedavi etmek,g. Kök ucundaki periapikal lezyonların cerrahi olarak tedavisini yapmak,h. Tedavi sırasında meydana gelebilecek işlevsel hasarların cerrahi tedavisini yapmak,i. Yapılmış ve genel standartlara uymayan kök kanal tedavisini yapmak,j. Kanal ve darbeler neticesinde tramvaya uğramış dişleri tedavi etmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Endodonti Uzmanı olabilir,
Endodonti Uzmanı mesleğinin zorlukları,
Endodonti Uzmanı nerelerde çalışabilir,
Endodonti Uzmanı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Endodonti Uzmanı nedir,
Endodonti Uzmanı ne iş yapar,
Endodonti Uzmanı nasıl olunur,
Endodonti Uzmanı maaşı,
Endodonti Uzmanı çalışma koşulları,
Endodonti Uzmanı meslek tanımı,
Endodonti Uzmanı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Endodonti Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Endodonti Öğretim Üyesi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Endokrinoloji Ve Metobolizma Hastalıkları Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir