Halı Kontrolörü ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Halı Kontrolörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Halı Kontrolörü

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: EMNİYET VE KALİTE KONTROLÖRLERİ
: Emniyet, sağlık ve kalite kontrolörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Dokunan halılarda kusur olup olmadığını kontrol eden kişidir.

:

Halı Kontrolörü İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Dokuma tezgah veya makinelerinden çıkan halıların verilen desen ve ölçülere göre dokunup dokunmadığını elle ve gözle ve çeşitli aletler kullanarak kontrol etmek,
Tespit ettiği dokuma, desen ve ölçü kusurlarını işaretler ve gerekli düzeltmelerin yapılabilmesi için ilgili kısma göndermek,
Dokunan halıları ve dokumadan artan iplikleri tartabilir ve dokuyuculara verilen iplik miktarı ile karşılaştırma yapabilir ve neticeyi ilgililere bildirebilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Halı Kontrolörü olabilir,
Halı Kontrolörü mesleğinin zorlukları,
Halı Kontrolörü nerelerde çalışabilir,
Halı Kontrolörü mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Halı Kontrolörü nedir,
Halı Kontrolörü ne iş yapar,
Halı Kontrolörü nasıl olunur,
Halı Kontrolörü maaşı,
Halı Kontrolörü çalışma koşulları,
Halı Kontrolörü meslek tanımı,
Halı Kontrolörü görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Halı Kontrolörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Halı Kenarı Örme Makinesi İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Halı Onarıcı (Elle) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir