Harita Teknik Ressamı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Harita Teknik Ressamı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Harita Teknik Ressamı

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Teknik ressamlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Önlisans
:
-Mühendisler tarafından hazırlanarak kendisine verilen ölçülere, aplikasyon krokilerine ve planlara göre astralon paftası üzerine belirli ölçekler dahilinde parselasyon çizimleri yapan kişidir.

:

Harita Teknik Ressamı işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Esas görevleri Teknik Ressam (Genel) (3118.08?de yazılı işlere benzemekle beraber topoğrafik, politik, klimatik, ekonomik, sosyolojik ve diğer haritaları derlemekte, çizmekte ve kopye etmekte ihtisas sahidir.
Ölçü ve aplikasyon krokisini, bina veya parsel sahiplerinin mülkiyet evraklarını incelemek,
Kroki ve planı paftada gösterilmeyen poligon noktalarını astralon paftasına kullanılan ölçeğe göre işaretlemek, d) Ölçekli cetvel, gönyeler, kurşun ve astralon kalemiyle krokiyi astralon paftaya, bina kitlesini de parsel ölçülerinin içine çizmek
Çizimi biten kroki ve planların en ve boyunu gösteren harita hesaplanmasını Limes planına göre yapmak
Arazide çıkarılmış olan hesaplara göre poligon kanavaları yapmak, kanava üzerinde paftaları oluşturan kısımları ayırarak isimlendirmek, ölçü krokilerine göre poligonları pafta üzerine çizmek, Takeometrik noktaları ölçü krokisinden faydalanarak çizmek ve birleştirmek,
Takeometrik noktalardan faydalanarak arazinin yapısal durumunu sembolik işaretleri kullanarak verilen kodlara göre çizimini yapmak, imar haritasını çıkarmak,Vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Harita Teknik Ressamı olabilir,
Harita Teknik Ressamı mesleğinin zorlukları,
Harita Teknik Ressamı nerelerde çalışabilir,
Harita Teknik Ressamı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Harita Teknik Ressamı nedir,
Harita Teknik Ressamı ne iş yapar,
Harita Teknik Ressamı nasıl olunur,
Harita Teknik Ressamı maaşı,
Harita Teknik Ressamı çalışma koşulları,
Harita Teknik Ressamı meslek tanımı,
Harita Teknik Ressamı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Harita Teknik Ressamı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Harita Öğretmeni (Orta Öğretim) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Harita Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir