Havacılık Mühendisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Havacılık Mühendisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Havacılık Mühendisi

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK, MATEMATİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: MİMARLAR, MÜHENDİSLER VE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Makine mühendisleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Uçaklar ve uçak teçhizatı için projeler yapan bunların inşasını, gelişimini, tesisini, tadilini, muayene ve denemesini, tamirini planlaştıran ve kontrol eden kişidir.

:

Havacılık Mühendisi işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Makine Mühendisi (Genel)(2145.06) da belirtilen benzer işleri yapmak,
Uçakların, güdümlü mermilerin ve diğer uçak teçhizatının geliştirilmesini güden araştırma projelerini planlamak,
Uçaklarda kaldırma, sürtünme, gerileme, tazyik, titreme, hız, hat ve sallanma gibi olayları etüt etmek
Deney modelleri ve test sonuçlarını kaydetmek için, aletler inşa etmek
Uçak güdümlü mermi ve diğer ilgili uçak tesisatını geliştirmek tadillerle meşgul olup bunlardaki mühendislik ihtiyaçlarını tespit etmek
Aerodinamik şekiller, yapılış tahditleri, itme, mihaniki ve hidrolik şartlar, parçalar, sistemler, yolcu, kargo ve mürettebat yerleri ve emniyet cihazları gibi faktörleri göz önüne alarak tersim bilgilerini tamamlayıp özellikle uygunluğunu kontrol için statik dinamik, iklimsel uçuş ve hava tüneli testleri yapmak,
Teçhizatın özelliklere uygunluğunu tespit etmek için kontrol standartları, aletler ve teknikler geliştirip, yeterli olmaması hallerinde sebeplerini tespit etmek için test bilgilerini yeniden değerlendirerek düzeltmek,
Alınacak tedbirleri teklif edip, teknik raporlar hazırlamak
Uçakların araştırma ve geliştirme projeleri ile ilgili kayıtları tutmak,
Helikopter, planör, hava semineri, balonlar, roketler, güdümlü mermiler ve özel uçaklarla ilgili laboratuvar ve ikmal işi dahil özel uçak tipleri ve bunların motor, pervane, hidrolik sistem, uçak aletleri, fren sistemi ve emniyet bağları, paraşütler, buz kırıcıları ve tekerlekler gibi müteferrik teçhizatın laboratuvar ve imal işi dahil uçak parçalarının ve araştırma hizmetlerinin bir veya daha fazla görevlerinde ihtisas sahibi olabilir, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Havacılık Mühendisi olabilir,
Havacılık Mühendisi mesleğinin zorlukları,
Havacılık Mühendisi nerelerde çalışabilir,
Havacılık Mühendisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Havacılık Mühendisi nedir,
Havacılık Mühendisi ne iş yapar,
Havacılık Mühendisi nasıl olunur,
Havacılık Mühendisi maaşı,
Havacılık Mühendisi çalışma koşulları,
Havacılık Mühendisi meslek tanımı,
Havacılık Mühendisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Havacılık Mühendisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Hava yolu Taşıma Servisi Nezaretçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Havacılık ve Uzay Mühendisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir