Hemşire (Ameliyathane) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Hemşire (Dişçilik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Hemşire (Dişçilik)

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: HEMŞİRELİK VE EBELİK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Hemşirelik ve ebelik ile ilgili profesyonel meslek mensupları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
:
Diş hekiminin tedavide kullanacağı malzemeleri, istenilen sıra ile istenilen miktarlarda hazırlayıp,hekime asiste eden kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Hemşire (Dişçilik), İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Hasta ünitelerini, hasta alımına hazır hale getirmek,b. Kullanılacak, eksilmiş olan sarf malzemelerini temin etmek,c. Hastaları tedavi için hazırlamak,d. Hekimin kullanacağı dolgu malzemelerini istenilen miktarlarda hazırlayıp hekime asiste etmek,e. Her iki hasta arasında kullanılan üniti temizlemek,f. Atıkları belirlenen kurallar çerçevesine ilgili kutulara koymak,g. Yeni hasta için üniti steril şekilde hazırlayıp hastayı kabul etmek,h. Gerektiğinde hastaya müdahale edip, tansiyon ölçmek damar yolu açmak kullanılacak anestezik maddeyi çekmek,i. Tüm ağız içerisinde kullanılan malzemeleri ön temizlik işlemi yaptıktan sonra sterilizasyona göndermek,j. Paketlenmiş ve steril olan aletleri teslim alıp tanzimini yapmak,k. Enfeksiyon zincirinin bozulmamasını sağlamak,l. Diş tedavi biriminde kullanılacak sarf malzemeleri tedarik etmek, bölüm içinde düzenini sağlamak. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Hemşire (Dişçilik) olabilir,
Hemşire (Dişçilik) mesleğinin zorlukları,
Hemşire (Dişçilik) nerelerde çalışabilir,
Hemşire (Dişçilik) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Hemşire (Dişçilik) nedir,
Hemşire (Dişçilik) ne iş yapar,
Hemşire (Dişçilik) nasıl olunur,
Hemşire (Dişçilik) maaşı,
Hemşire (Dişçilik) çalışma koşulları,
Hemşire (Dişçilik) meslek tanımı,
Hemşire (Dişçilik) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Hemşire (Dişçilik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Hemşire (Ameliyathane) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Hemşire (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir