Jeneratör Tamircisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Jeneratör Tamircisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Jeneratör Tamircisi

: SANATKARLAR VE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞANLAR
: METAL İŞLEME VE MAKİNE İLE İLGİLİ İŞLERDE ÇALIŞAN SANATKÂRLAR
: MAKİNE BAKIM VE ONARIM İŞLERİNDE ÇALIŞANLAR
: Tarımsal veya endüstriyel makinelerle ilgili bakım ve onarım işlerinde çalışanlar
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Çeşitli tip ve modeldeki jeneratörlerin montaj, bakım ve tamirini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

:

Jeneratör Tamircisi, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: a) Jeneratör kurulacak yerin uygunluğu, havalandırma vb. şartlarını sağlamak,

Beton zeminle jeneratör şasesi arasına ağaç takoz yerleştirmek,
Motorun çalışması sırasında atılan gazın zarar vermemesi için gerekli havalandırma şartlarını sağlamak.d) Sıvı (benzin-dizel) ve gaz (doğalgaz ? LPG gazı) yakıtlar ile çalışan jeneratöre ait çelik şase, elektrik panosu ve diğer malzemeleri birbirlerine bağlayarak montaj işlemlerini yapmak
Kullanılacak jeneratörün elektrik enerjisi üretim kapasitesini hesaplayarak mekanik motor ve egzoz, yakıt deposu gibi diğer aksamlar ile alternatör, çelik şase, otomatik kumanda panosu ve donanımı, otomatik yük transfer (kontaktör) panosu, açma kapama şalteri vb elektronik malzemelerden oluşan jeneratör montajını kullanma kılavuzu ve teknik şemaya uygun olarak gerçekleştirmek
Elektrik panosunu ve motorun gücüne göre uygun programlamayı yapmak, çalışma düzenini test etmek,
Otomatik veya manuel olarak çalışacak konuma getirilen jeneratörün üreteceği elektriği; işyerinin kullandığı elektrik tesisatındaki kontrol sonrasında tespit edilen elektrik yükü taşıma kapasitesine göre elektrik panosunu ayarlamak.
Jeneratörün çalışma sistemini; kullanacak müşteriye uygulamalı olarak göstermek. i) Jeneratörlerin periyodik kömür kontrollerini yapmak, aşınmış kömürleri değiştirmek, diyotlarını test etmek, arızalı olanlarını değiştirmek, radyatörün donmaması için antifrizini soğuk havalarda kontrol etmek, gerektiğinde değiştirmek.
Teknik şema üzerinden kontrolünü yapmak suretiyle arızayı tespit etmek. tespit edilen arızalı parçayı sökmek, gerekli tamiratı yapmak, k) Mekanik motorun arızalanması durumunda arızanın yapılmasını sağlamak. l) Tamirini yaptığı jeneratörün teknik şeması yoksa arızalarda arıza tespitinin kolaylıkla yapılabilmesi için teknik şemayı çizmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Jeneratör Tamircisi olabilir,
Jeneratör Tamircisi mesleğinin zorlukları,
Jeneratör Tamircisi nerelerde çalışabilir,
Jeneratör Tamircisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Jeneratör Tamircisi nedir,
Jeneratör Tamircisi ne iş yapar,
Jeneratör Tamircisi nasıl olunur,
Jeneratör Tamircisi maaşı,
Jeneratör Tamircisi çalışma koşulları,
Jeneratör Tamircisi meslek tanımı,
Jeneratör Tamircisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Jeneratör Tamircisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Jelkot Ustası ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Jeodezi Öğretim Üyesi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir