Makine Enspektörü ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Makine Enspektörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Makine Enspektörü

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: GEMİ VE HAVA TAŞITI KONTROLÖRLERİ VE TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Gemi makinistleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
:
Gemilerin makine bölümü ile ilgili bakım, onarım ve benzeri işlerin yapılmasını sağlayan kişidir.

:

Makine Enspektörü, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Bakım onarım işlemlerini planlamak,b. Planlı bakım zamanlarına göre gemileri atölyelerde bakıma aldırmak,c. Gemi makine aksamı ile ilgili teknik şartnameleri hazırlamak,d. Gemi tasarımı, makine donanımı, yapı, personel yaşam mahalli vb. gibi teknik donanım ile ilgili projeler üretmek,e. Tersanelerde havuz testlerinin incelenmesi ve etüt çalışmalarını yürütmek,f. Gemilerin havuzlanması esnasında yapılacak olan; pervane, şaft, yeke, su jeti vb. parçaların bakım-onarım faaliyetlerini planlamak,g. Gemilerin ana parçalarının (jeneratör, ana makine vb.) değiştirilmesine yönelik piyasa araştırması yapmak, ilgili firmalar ile görüşmeleri yürütmek,h. Kendisine bağlı personelin iş planlamasını, izinlerini ve mesailerini düzenlemek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Makine Enspektörü olabilir,
Makine Enspektörü mesleğinin zorlukları,
Makine Enspektörü nerelerde çalışabilir,
Makine Enspektörü mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Makine Enspektörü nedir,
Makine Enspektörü ne iş yapar,
Makine Enspektörü nasıl olunur,
Makine Enspektörü maaşı,
Makine Enspektörü çalışma koşulları,
Makine Enspektörü meslek tanımı,
Makine Enspektörü görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Makine Enspektörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Makine Bakım Onarımcısı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Makine Kalite Kontrolcüsü ve Deneyicisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir