Makine Mühendisi (Arge/Aerodinamik) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Makine Mühendisi (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Makine Mühendisi (Genel)

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK, MATEMATİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: MİMARLAR, MÜHENDİSLER VE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Makine mühendisleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Çeşitli tipte motor ve motor bölümleri, makine motorlu araç ve diğer mekanik teçhizat ve parçaların projelerini yapan, bunların imal, tesis, tadil, işletme ve tamirlerini planlayan ve nezaret işlerini yürüten kişidir.

:

Makine Mühendisi (Genel) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Her türlü motor , kazan, pompa, türbin, vantilatör ve buhar makine kısımları gibi kuvvet kısımları ve teçhizatını ihtiva eden buhar makine teçhizatı, tazyik motorları, hidrolik teçhizatı, malzeme bakım teçhizatı, ölçme aletleri, yağlayıcılar, küçük takımlar ve makineleri ihtiva eden sınai makine ve teçhizatı, ev ve sınai ısıtma, sınai muamele ısıtması, motor kısmı ısıtması, akaryakıt yakma teçhizatı, ısıtma havalandırma ve soğutma teçhizatının projelerini yapıp imal tesis ve işletilmesi ile bakım ve onarımlarına nezaret etmek,
Gerekli mekanik araçların tipini, muhammen bedelini ve imalat için mevcut imkanları tespit etmek,
İmalatın detaylarını gösteren projeleri ve matematik işlemlerini yapıp, şartnameleri hazırlamak
İmalat metotlarını tasarlayıp üretimin teknik safhasına nezaret etmek
Mekanik teçhizatın tesis, bakım ve tamiri ile emniyet ve verim bakımından şartnameye uygun olup olmadığını kontrol etmek
Makine Mühendisliğinin imalat, tesis veya tamir safhalarından herhangi birine ait proje , plan veya nezaret işlerinde ihtisası bulunabilir ve bu suretle ayırt edilebilir, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Makine Mühendisi (Genel) olabilir,
Makine Mühendisi (Genel) mesleğinin zorlukları,
Makine Mühendisi (Genel) nerelerde çalışabilir,
Makine Mühendisi (Genel) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Makine Mühendisi (Genel) nedir,
Makine Mühendisi (Genel) ne iş yapar,
Makine Mühendisi (Genel) nasıl olunur,
Makine Mühendisi (Genel) maaşı,
Makine Mühendisi (Genel) çalışma koşulları,
Makine Mühendisi (Genel) meslek tanımı,
Makine Mühendisi (Genel) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Makine Mühendisi (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Makine Mühendisi (Arge/Aerodinamik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Makine Mühendisi (LPG Montaj Kontrol) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir