Makine Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Makine Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Makine Teknisyeni (Genel)

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Makine mühendisliği teknikerleri ve teknisyenleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
:
-Makine Mühendisinin denetim ve idaresi altında makinelerin ve mekanik fonksiyonlu bütün tesisat ve teçhizatın bakım ve onarımını yapan, imalat geliştirme ve dizaynına yardımcı olan kişidir.

:

Makine Teknisyeni (Genel) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Makine Mühendisinin direktifi ve nezaretinde, makinelerin ve mekanik fonksiyonlu tüm tesisat ve teçhizatın bakımını yapmak, arızalarını gidermek,
Torna tezgahı, kaynak makinesi ve diğer atölye malzemelerini kullanarak yeni projeler geliştirmek ve araştırmalara yardımcı olmak,
Makinelerin periyodik bakımlarını yapmak, d) Proje çizmek, tesisat ve imalat için istenilen işçi ve materyalin masraf miktarını tahmini olarak hesaplamak
Biten işi kontrol etmek ve incelemek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Makine Teknisyeni (Genel) olabilir,
Makine Teknisyeni (Genel) mesleğinin zorlukları,
Makine Teknisyeni (Genel) nerelerde çalışabilir,
Makine Teknisyeni (Genel) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Makine Teknisyeni (Genel) nedir,
Makine Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,
Makine Teknisyeni (Genel) nasıl olunur,
Makine Teknisyeni (Genel) maaşı,
Makine Teknisyeni (Genel) çalışma koşulları,
Makine Teknisyeni (Genel) meslek tanımı,
Makine Teknisyeni (Genel) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Makine Teknisyeni (Genel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Makine Teknikeri ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Makine Teknisyeni (Havacılık) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir