Makine Teknisyeni (Otomotiv) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Makine Teknisyeni (Otomotiv) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Makine Teknisyeni (Otomotiv)

: YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ YARDIMCI PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ
: Makine mühendisliği teknikerleri ve teknisyenleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
:
-Otomativ veya Makine Mühendisinin denetimi ve idaresi altında dizayn projesi yapılan araçların dizayn resimlerini çizen, örneğini yaptırarak testlere tabi tutan, araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan kişidir.

:

Makine Teknisyeni(Otomotiv) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Makine Teknisyeni (Genel) (3115.07)?e benzer işler yaparsa da yol araçlarının gövde, suspansiyon sistemleri, frenler ve diğer mekanik parçalar üzerinde uzmandır.
Aracın kasa, suspansiyon sistemleri, frenler ve diğer mekanik ve boyutlarının resimlerini dizayn projesine göre rapidolarla aydınger kağıda çizmek, ebatları çizilen aracın çeşitli sistem ve parçalarını dizayn projesine göre teknik resim kalemleri ile çizim masasında araç içerisine yerleştirmek, araç parça ve sistemleri arasındaki bağlantı parçalarının resimlerini çizmek, parçaların araç serisine ve birbirlerine bağlanım somun, cıvata ve vidalarının mukavemet hesaplarına göre ebatlarını resimde belirtmek,
Aracın proje ve resime uygun üretimini temin etmek, üretilen parçaları standta denemek, rapor tanzim etmek
Aracı kullanarak veya deney aygıtlarında denemeler yapmak
Teknolojik gelişim doğrultusunda otomotiv mühendislerince aracın teknik özelliklerini iyileştirmek ve üretim maliyetini düşürmek amacıyla tasarı projeleri yapılan yeni parçaların resimlerini çizmek, dökümhanede dökülmesine nezaret etmek,
” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=””] Araç parçalarını bizzat söküp takabilmek, aracın belirli bir tipinde veya parçası üzerinde uzmanlaşmak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Makine Teknisyeni (Otomotiv) olabilir,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) mesleğinin zorlukları,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) nerelerde çalışabilir,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) nedir,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) ne iş yapar,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) nasıl olunur,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) maaşı,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) çalışma koşulları,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) meslek tanımı,
Makine Teknisyeni (Otomotiv) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Makine Teknisyeni (Otomotiv) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Makine Teknisyeni (Motor ve Makine) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Makine Teknisyeni (Tarım) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir