Mesleğe Yöneltme Uzmanı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Mesleğe Yöneltme Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Mesleğe Yöneltme Uzmanı

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: DİĞER PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: İŞ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Personel ve mesleklerle ilgili profesyonel meslek mensupları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
-Okullarda ve işgücü piyasasına girecek kişilerin yeteneklerine göre uygun meslek seçmelerini sağlamak için rehberlik eden kişidir.

:

Mesleğe Yöneltme Uzmanı işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Müracaatçıların yetenek, akademik başarı, iş tecrübesi ve kişisel özelliğine göre mesleki bakımdan önem taşıyan bilgi ve becerilerini tespit etmek için onlarla mülakat yapmak,
Elde edilen bilgileri değerlendirmek
Gelecek de istediği eğitim ve öğretim, iş imkanları uygulama metotları hakkında tavsiyelerde bulunarak meslek danışmanlığı yapmak
Çeşitli psikoteknik cihazları kullanarak zeka ve yöneliş testleri yapabilir
Okul çocukları, üniversite, yetişkinler ve sakatlar gibi belirli bir konuda uzmanlaşabilir ve o suretle ayırt edilebilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Mesleğe Yöneltme Uzmanı olabilir,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı mesleğinin zorlukları,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı nerelerde çalışabilir,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı nedir,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı ne iş yapar,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı nasıl olunur,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı maaşı,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı çalışma koşulları,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı meslek tanımı,
Mesleğe Yöneltme Uzmanı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Mesleğe Yöneltme Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Merserize Kumaş Makinesi İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Meslek Analizcisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir