Metal Püskürtücü ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Metal Püskürtücü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Metal Püskürtücü

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: KİMYASAL ÜRÜNLER İLE İLGİLİ MAKİNE OPERATÖRLERİ
: Metal kaplama ile ilgili makine operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Eşyayı koruyucu veya süsleyici bir tabaka ile örtüp veya aşınmış yahut hasara uğramış yüzleri doldurmak gayesiyle erimiş metali püskürten kişidir.

:

Metal Püskürtücü İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Kullanacağı memeyi seçip püskürtme aletine takmak,
İstenilen metal tipinden hazırlanmış teli püskürtme aletine geçirmek,
Oksijen ve asetilen veya diğer gazların püskürtme aletinden geçen akışını ayarlayıp bunları teli eritmek gayesiyle ateşlemek
Erimiş teli eşya yüzüne püskürtmek için basınçlı havadan faydalanıp istenilen kalınlıkta bir tabaka elde edilinceye kadar metali eşya üzerine devamlı olarak püskürtmek
Eşya yüzlerini püskürtme işlemine hazırlayabilir. İçindeki teli elektrik arkı ile eritmiş olan püskürtme aletini kullanabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Metal Püskürtücü olabilir,
Metal Püskürtücü mesleğinin zorlukları,
Metal Püskürtücü nerelerde çalışabilir,
Metal Püskürtücü mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Metal Püskürtücü nedir,
Metal Püskürtücü ne iş yapar,
Metal Püskürtücü nasıl olunur,
Metal Püskürtücü maaşı,
Metal Püskürtücü çalışma koşulları,
Metal Püskürtücü meslek tanımı,
Metal Püskürtücü görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Metal Püskürtücü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Metal Pres Operatörü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Metal Sertleştirici ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir