Modelci (Plastik) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Modelci (Plastik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Modelci (Plastik)

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: KAUÇUK VE PLASTİK ÜRÜNLERİ MAKİNE OPERATÖRLERİ
: Plastik ürünleri makine operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Makine parçalarının, önce ahşap, daha sonra ısı teknolojisiyle ergitilmiş çeşitli malzemelerden benzerlerini döküm yoluyla yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

:

Modelci (Plastik); işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Yapılması istenen makine parçasının teknik ve yapısal özelliklerini gösteren resimlerini çizmek veya çizilmiş resmi anlamaya çalışmak,
Parçanın yapımında kullanılacak plastik malzemenin cinsini ve miktarını saptayarak hazırlamak,
Makine parçalarının, teknik resim ölçülerine göre ahşap modelini (kalıbını) hazırlamak
Ahşap modelden plastik modeli yapmak
Tamamlanan modelin eğe, freze, torna ve benzeri tesviye aletleriyle düzeltme ve temizleme işlemlerini yapmak veya yaptırmak
Ölçü aletleriyle iş parçasının istenen niteliklere sahip olup olmadığını kontrol etmek,vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Modelci (Plastik) olabilir,
Modelci (Plastik) mesleğinin zorlukları,
Modelci (Plastik) nerelerde çalışabilir,
Modelci (Plastik) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Modelci (Plastik) nedir,
Modelci (Plastik) ne iş yapar,
Modelci (Plastik) nasıl olunur,
Modelci (Plastik) maaşı,
Modelci (Plastik) çalışma koşulları,
Modelci (Plastik) meslek tanımı,
Modelci (Plastik) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Modelci (Plastik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

MODELCİ (MAKİNE MODELCİSİ) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

MODELCİ (PLASTİK) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir