Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi)

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: SABİT TESİS OPERATÖRLERİ
: KİMYASAL MADDE İŞLEME TESİSİ OPERATÖRLERİ
: Petrol ve doğalgaz rafine tesisi operatörleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Kükürt ve diğer yabancı unsurlardan temizlemek gayesiyle petrol, parafin, ham petrol ve imbikten çekilmiş yağlar, katı yağlar ve diğer petrol bazlı maddelerin içinde kimyasal maddeler, buhar, su ve havayla muamele edildiği bir üniteyi çalıştıran kişidir.

:

Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Rutubet, basınç ve akış göstergelerini ve ölçü aletlerini okuyup kaydetmek,
Üniteye giren belirli miktardaki yağa belirli nispetlerde kimyasal maddeler ilave etmek ve tank veya kulelerdeki yağ ve kimyasal maddeleri mekanik olarak veya havayla çalkalayıp karıştırmak,
Yağı veya buharla yıkamak veya muamele etmek
Yağı ve kullanılmış kimyasal maddeleri veya suyu bir birinden ayırmak için elektrikli veya elle çalışan kontrol aletlerini şahsen işleten veya işletilmesine nezaret etmek
Kimyasal test, özgül ağırlık ve renk testleri yaparak muamelenin doğru olarak cereyan edip etmediğini anlayıp laboratuar analizleri için numuneler almak
Yağı bütün ünite içine basan pompaları çalıştırabilir ve petrol mamullerinin sıcaklığını düşürmek ve muameleyi kolaylaştırmak üzere soğutma tertibatını düzenleyebilir. Muamele olunan maddenin, çalıştırılan ünitenin veya kullanılan kimyasal maddelerin tipine göre ayırdedilebilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) olabilir,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) mesleğinin zorlukları,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) nerelerde çalışabilir,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) nedir,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) ne iş yapar,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) nasıl olunur,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) maaşı,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) çalışma koşulları,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) meslek tanımı,
Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Muamele İşçisi (Petrol Rafinesi) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Mozaikçi (El Sanatı) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Muayene İstasyonu Teknisyeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir