Öğretim Üyesi (Dişçilik) ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Öğretim Üyesi (Dişçilik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Öğretim Üyesi (Dişçilik)

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: EĞİTİM BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YÜKSEKOKUL, ÜNİVERSİTE VE DAHA İLERİ DÜZEYDE EĞİTİM İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Yüksekokul, üniversite ve daha ileri düzeyde eğitim ile ilgili profesyonel meslek mensupları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Diş Hekimliği Fakültelerinde diş hekimliği mesleğinde öğrencileri yetiştirmek amacıyla model veya hasta üzerinde teorik ve pratik eğitim veren kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Öğretim Üyesi (Dişçilik), İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Öğrencilere teorik ve pratik model ve hasta üzerinde eğitim vermek,b. Lisansüstü diş hekimliğinden mezun olmuş ve doktora programına kabul edilmiş öğrencilerin eğitimini vermek,c. Hastaları ağız sağlığına kavuşturmak için teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulamak,d. Hastaları koruyucu tedaviler hakkında bilgilendirmek,e. Hastaların gerekli kontrollere gelmeleri için tavsiyelerde bulunmak.f. Akademik çalışmaların gereklerini yerine getirerek bilme katkıda bulunmak,g. Öğrenci eğitimi ve hasta hizmetini en üst seviyeye getirmek üzere araştırma yapmak,h. Yurt içinden yada yurt dışından akademisyenlerle veya meslek grupları ile yapılan bilimsel etkinliklerde bulunmak,i. Araştırma için diğer bilim merkezleri, labaratuvarlar vb. yerlerde bulunmak,j. Akademik ünvanlar için jüri üyeliği yapmak,k. Rektörlüğün verdiği bazı idari görevler, komisyon üyelikleri vb. görevlerde bulunmak. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Öğretim Üyesi (Dişçilik) olabilir,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) mesleğinin zorlukları,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) nerelerde çalışabilir,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) nedir,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) ne iş yapar,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) nasıl olunur,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) maaşı,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) çalışma koşulları,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) meslek tanımı,
Öğretim Üyesi (Dişçilik) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Öğretim Üyesi (Dişçilik) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Öğretim Metotları Danışmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Öğretmen (Ortopedik Özürlüler) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir