Okul Müfettişi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Okul Müfettişi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Okul Müfettişi

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: EĞİTİM BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: EĞİTİM BİLİMLERİ İLE İLGİLİ DİĞER PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Okul müfettişleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Hazırladığı programa göre Milli Eğitim kuruluşlarındaki görevlerin kanun, tüzük ve yönetmelik emirleri doğrultusunda çalışmalarına ve eğitim sistemindeki müfredat programının uygulanmasını teftiş eden ve denetleyen, soruşturmalarını yaparak sonuçlarını ilgili makamlara bildiren kişidir.

:

Okul Müfettişi işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Her öğretim yılı başında yıllık çalışma programı hazırlayarak amirine onaylatmak,
Teftiş yapacağı eğitim kurumunda çalışan görevliler hakkında ilgili servislerden bilgiler almak,
Teftiş sırasında kurumda yapılan eğitim ve öğretimle ilgili her türlü çalışma ve uygulamaların kanun, tüzük ve yönetmelik emirleri doğrultusunda yürütülüp yürütülmediğini yapılan işlemler üzerinde kontrol edip inceleyerek eksik ve hataları belirlemek
Öğrencilere sorular sorarak öğretmenlerin ve görevlilerin yeterlilik ve verimsizlik derecelerini tespit edip, raporları ilgililere göndermek
Eğitim kurumlarında çalışan görevlilerle ilgili olarak soruşturmaları yapmak
İhbar ve şikayetlerin sebebini araştırmak,
Soruşturma süresince edindiği kanaatları, düşünce ve teklifleri soruşturma ile ilgili belgeleri soruşturma evrakına ekleyerek ilgili makamlara gönderilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğüne vermek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Okul Müfettişi olabilir,
Okul Müfettişi mesleğinin zorlukları,
Okul Müfettişi nerelerde çalışabilir,
Okul Müfettişi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Okul Müfettişi nedir,
Okul Müfettişi ne iş yapar,
Okul Müfettişi nasıl olunur,
Okul Müfettişi maaşı,
Okul Müfettişi çalışma koşulları,
Okul Müfettişi meslek tanımı,
Okul Müfettişi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Okul Müfettişi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Okul Müdürü ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Okul Öncesi Öğretmeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir