Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: SAĞLIK İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI (HEMŞİRELİK HARİÇ)
: Diş hekimleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Ağız boşluğu, dişler ve çevre dokuları ile ilgili hastalıkların muayene, tetkik ve tedavi planlanmasını yapan kişidir.

:

III. GÖREV VE İŞLEMLER: Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı, İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a. Oral Diagnoz Kliniğinde hastaların ilk muayenelerini yapmak,b. Hastaların şikayetlerine göre tüm ağız-yüz bölgesi ve ağız içi muayenelerini yapmak,c. Ağız, yüz, ağız-içi muayene sonrası teşhis için ağız içi-dışı teşhise yardımcı filmleri çektirmek,d. Klinik ve radyolojik tetkikleri değerlendirmek ve teşhis koymak. e. Teşhisi konulan hastalığın tedavinin uygulanacağı kliniklere sevk etmek,f. Tümüral rotgen filmi ile diş çürüğü, çenelerdeki iltihabı,kistik türü rahatsızlıkları görüntülemek,g. Tüm dişlerin ve çevre dokularını görüntülemek,h. Tüm dişlerin görüntüsünü filme çekerek, teşhis ve tedavi planlamasına yönlendirilmesini sağlamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı olabilir,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı mesleğinin zorlukları,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı nerelerde çalışabilir,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı nedir,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı ne iş yapar,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı nasıl olunur,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı maaşı,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı çalışma koşulları,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı meslek tanımı,
Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Oral Diagnoz Ve Radyoloji Uzmanı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Oral Diagnoz ve Radyoloji Öğretim Üyesi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Order Taker (Otel) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir