Oto LPG Montajcısı ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem)

: TESİS VE MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MAKİNE OPERATÖRLERİ VE MONTAJCILARI
: MONTAJCILAR
: Mekanik makine montajcıları
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim
:
Sıralı LPG sistemini benzinli araçların montajını yapan kişidir.

:

Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem), İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak;a. Montaj kitini aracın yanına getirerek kontrol etmek,b. Montaj kitinde bulunan parçaları birleştirmek,c. Aracın Motor kısmına uygun yerlerine regülatör, (Beyin), Gaz kesici, emilatör mikseri ve enjektörü monte etmek,d. Aracın benzin ECO beyninden alınan verileri bilgisayar programı ile LPG ECO beyine yüklemek,e. Emme manifolta takılan özel gaz enjektörü ile aracın en iyi performansta çalışmasını sağlamak,f. Takılan parçaları ve tesisat kabloları ve hortum bağlantılarını yapmak,g. LPG tankını bağaja monte etmek,h. Sızdırmazlık kutusu ve havalandırma hortumlarını, mulvalf koruma kutusu multivalf kapağını monte etmek,i. LPG bakır boruları araç altında 60 cm aralıklarda kroşelerde tutturmak,j. LPG dönüşümünden sonra sızdırmazlık testini yapmak,k. Aracın şoför mahalline yakıt seçme anahtarını monte etmek (aracın benzinden LPG?ye geçiş şeyleri)l. Gaz dolum ağzını uygun yere monte etmek. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) olabilir,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) mesleğinin zorlukları,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) nerelerde çalışabilir,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) nedir,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) ne iş yapar,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) nasıl olunur,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) maaşı,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) çalışma koşulları,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) meslek tanımı,
Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Oto LPG Montajcısı (Sıralı Sistem) ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Oto LPG Montajcısı ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

Oto Montaj İşçisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir