Otomotiv Mühendisi ne iş yapar,nedir,nasıl olunur,maaşı-2018

Otomotiv Mühendisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
Otomotiv Mühendisi

: PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: FİZİK, MATEMATİK VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ İLE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: MİMARLAR, MÜHENDİSLER VE İLGİLİ PROFESYONEL MESLEK MENSUPLARI
: Makine mühendisleri
Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans
:
Yol araçlarının gövdeleri, süspansiyon sistemleri, frenler ve diğer ilgili bölümlerinin dizaynını yapan, imalatını planlayan ve denetleyen kişidir.

:

Otomotiv Mühendisi işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak

Makine Mühendisi (Genel)(2145.06) da belirtilen benzer işleri yapmak,
Binek veya servis otomobilleri, kamyonlar, tarım traktörleri, motosikletler veya diğer motorlu araçların projelerini yapmak için aracın kullanım yerine göre denge hesaplarını yapmak,
Uygun şasi yapısını belirleyip parçaların dizayn hesaplarını yaparak parçaların şasi üzerindeki yerleştirme yerlerini belirlemek
Aracın güvenliğini azami duruma getirmek için teknik hesaplar yapmak
Aracın fren takımlarının sistem ve seçimlerini yapmak
Araçta kullanılan parçaların teknik özelliklerini iyileştirmek ve mamul maliyetini düşürebilmek amacıyla yeni tekniklerden yararlanarak yeni parça projeleri yaparak resim ve imalatını yaptırmak,
Üretilen araçların denemelerini yapıp aksaklıklarını tespit ederek giderilmesini sağlamak,
Yolcu arabaları, ticari veya askeri araçlar, yolcu vagonu, çiftlik traktörleri ve motosikletlerin projelendirilmesinde, imalinde ve geliştirilmesinde ihtisas sahibidir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Mesleğin İşgücü Piyasasındaki durumunu mu merak ediyorsunuz? İşkur’un İş ilanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur
Aşağıdaki Sorularla ilgili olarak bilgi ve tecrübelerinizi en aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Unutmayalım ki bilgi paylaşarak çoğalır.
Hangi okul mezunları Otomotiv Mühendisi olabilir,
Otomotiv Mühendisi mesleğinin zorlukları,
Otomotiv Mühendisi nerelerde çalışabilir,
Otomotiv Mühendisi mesleğinin ilerleme olanakları nelerdir,
Otomotiv Mühendisi nedir,
Otomotiv Mühendisi ne iş yapar,
Otomotiv Mühendisi nasıl olunur,
Otomotiv Mühendisi maaşı,
Otomotiv Mühendisi çalışma koşulları,
Otomotiv Mühendisi meslek tanımı,
Otomotiv Mühendisi görevi

Şu an Okuduğunuz Meslek

Otomotiv Mühendisi ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Önceki Meslek

Otomotiv Elektromekanik Teknisyeni ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki Meslek

OTOMOTİV MÜHENDİSİ ne iş yapar,nasıl olunur,maaşları iyi midir,bu meslekte karşılaşılan zorluklar nelerdir,geleceğin meslekleri arasıda mıdır,bu meslekle ilerleme imkanı var mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir